Clin 600 mg 1 Ampül

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Makrolidler, Linkozamidler ve de Streptograminler - Linkozamidler - Klindamisin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Clin 600 mg 1 Ampül
Firma:İ.E. Ulagay İlaç
Etkin Madde:Klindamisin
ATC Kodu:J01FF01
Kamu Kodu:A01917
Barkod:8699508750405
Menşei:Yerli
Fiyatı:7.87 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Clin 600 mg 1 Ampül Endikasyonları

Clin 600 mg;
- Bacteroides fragilis başta olmak üzere anaerob bakterilerin nedenolduğu ağır enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır.
- Duyarlı stafilokok, pnömokok ve streptokok suşlarına bağlı enfeksiyonlarda kullanılır.
- Penisiline aşırı duyarlı kişilerde penisilin kullanımının uygun olmadığı durumlarda kullanılabilir.
- Anaerob bakterilerin neden olduğu ampiyem, anaerobik pnömoni ve akciğer apsesi gibi ağır solunum yolları enfeksiyonları; ağır deri ve yumuşak doku enfeksiyonları; septisemi; peritonit ve karın içi apseler gibi intraabdominal enfeksiyonlar; endometrit, gonoksik olmayan tubo-ovariyal apseler, pelvise ait selülit ve ameliyat sonrası vajinal enfeksiyonlar gibi kadınlarda görülen pelvis ve genital sistem enfeksiyonları tedavisiinde kullanılır.
- Streptokokların ve stafilokokların neden olduğu ağır solunum yolu enfeksiyonları ile ağır deri ve yumuşak doku enfeksiyonları, septisemi ve stafilokokların neden olduğu akut hematojen osteomiyelit.
- Pnömokokların neden olduğu ağır solunum yolları enfeksiyonları tedavisinde kullanılır.

Clin 600 mg 1 Ampül Fiyatı

Clin 600 mg 1 Ampül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 7.87 TL dir. İ.E. Ulagay İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699508750405 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Clin 600 mg 1 Ampül Etkin Maddesi

Klindamisin


Clin 600 mg 1 Ampül ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:
Clin 600 mg 1 Ampül () Kimyasal Yapısı (2 D)Clin 600 mg 1 Ampül () Kimyasal Yapısı (3 D)

Clin 600 mg 1 Ampül ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Makrolidler, Linkozamidler ve de Streptograminler - Linkozamidler - Klindamisin

Clin 600 mg 1 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Clin 600 mg 1 Ampül kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.