Cempes 300 mg 10 Kapsül

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - 3. Kuşak Sefalosporinler - Sefdinir
İlaç Bilgileri
Firma:Sanovel İlaç
Etkin Madde:Sefdinir
ATC Kodu:J01DD15
Kamu Kodu:A12175
Barkod:8699536150314
Menşei:Yerli
Fiyatı:42.91 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Cempes 300 mg 10 Kapsül Endikasyonları

Cempes; yetişkinlerde ve gençlerde pnömoni, sinüs enfeksiyonları, boğaz ve bademcik enfeksiyonları, uzun süreli nefes alma güçlüğü olan kişilerde göğüs enfeksiyonları ve cilt enfeksiyonları gibi enfeksiyonlarda kullanılır.

Cempes'in çocuklarda kullanılabileceği bazı enfeksiyonlar ise şunlardır: Boğaz ve bademcik, enfeksiyonları, orta kulak iltihabı, cilt enfeksiyonları.

Cempes 300 mg 10 Kapsül Kullanımı

Hamilelikte Kullanımı
Cempes'in içerdiği sefdinir etkin maddesinin gabelik kategorisi B'dir. Eğer hamile iseniz doktorunuzun bilgisi ve onayı ile Cempes'i kullanınız. İlacı kullanmaya başladıktan sonra hamile kalmanız durumunda hemen doktor veya eczacınıza başvurunuz.

Emzirme Döneminde Kullanımı
Laktasyon dönemindeki emziren anneler doktor bilgisi ve oanyı ile Cempes'i kullanmalıdır.

Cempes Fiyatı

Cempes 300 mg 10 Kapsül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 42.91 TL dir. Sanovel İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699536150314 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Cempes 300 mg 10 Kapsül Etkin Maddesi

Cempes 300 mg 10 Kapsül ilacının etkin maddesi olan Sefdinir, orjinal ismiyle Cefdinir maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 91832-40-5 olup, molekül ağırlığı 395.41352 g/mol, formülü ise C14H13N5O5S2 dir. Sefdinir maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.

Cempes ilacının ana etkin maddesi Sefdinir için Kimyasal Yapı Resmi:
Cempes 300 mg 10 Kapsül (Sefdinir) Kimyasal Yapısı (2 D) Cempes 300 mg 10 Kapsül (Sefdinir) Kimyasal Yapısı (3 D)

Cempes 300 mg 10 Kapsül ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - 3. Kuşak Sefalosporinler - Sefdinir

Cempes 300 mg 10 Kapsül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Cempes kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Cempes
Cempes
© Sanovel İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | enerji atlası | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com