Brufen 400 mg 20 Draje

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - İbuprofen

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Brufen 400 mg 20 Draje
Firma:Abbott İlaç
Etkin Madde:İbuprofen
ATC Kodu:M01AE01
Kamu Kodu:
Barkod:8699548123221
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Brufen 400 mg 20 Draje Endikasyonları

Brufen 400 mg ibuprofen maddesi içerir. Brufen, eklemlerde iltihap şeklinde meydana gelen romatoid artrit, omurga ile leğen kemiği arasındaki eklemde görülen romatizmal hastalık olan ankilozan spondilit, eklem kireçlenmesi olan osteoartrit ve seronegatif artropatilerin tedavisinde kullanılır.

Ayrıca jüvenil romatoid artrit, kapsülit, tenosinovit ve alt-sırt ağrısı, eklem dışı romatizmalarda, bursit ve tendinit gibi periartiküler rahatsızlıklarda, kronik sırt ağrılarında, fibrozit ve akut disk prolapsisi gibi bel rahatsızlıklarında çok iyi sonuçlar vermektedir.

Brufen, ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği ile genel ve özellikle enflamasyon ile birlikte kullanılabilir.

Migrenin bazı türleri, herhangi bir nedeni olmayan baş ağrıları, nezle ve soğuk algınlığında ve alkol alımından kaynaklanan baş ağrılarında da kullanılır.

Brufen 400 mg 20 Draje Kullanımı

Hamilelikte Kullanımı
Gebelik döneminde İbuprofen etkin maddesi içeren Brufen 400 mg kullanılmamalıdır. Hamile iseniz doktorunuzu bilgilendirmeli, ilacı kullanmaya başladıktan sonra hamile kaldığınızı fark ederseniz hemen doktor veya eczacınıza başvurmalısınız. Hamilelikte brufen kullanımı son 3 aylık dönemde daha tehlikeli olmakla beraber ilk 6 aylık dönemde de uzmana danışmadan kullanmayınız.

Emzirme Döneminde Kullanımı
Laktasyon dönemindeki emziren anneler tarafından Brufen kullanılması önerilmemektedir.

Brufen 400 mg 20 Draje Etkin Maddesi

Brufen 400 mg ilacının etkin maddesi olan İbuprofen, orjinal ismiyle Ibuprofen maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 15687-27-1 olup, molekül ağırlığı 206.28082 g/mol, formülü ise C13H18O2 dir. İbuprofen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağızdan, rektumdan ve vücut yüzeyine uygulama yollarından biriyle alınır.


Brufen 400 mg ilacının ana etkin maddesi İbuprofen için Kimyasal Yapı Resmi:
Brufen 400 mg 20 Draje (İbuprofen) Kimyasal Yapısı (2 D)Brufen 400 mg 20 Draje (İbuprofen) Kimyasal Yapısı (3 D)

Brufen 400 mg 20 Draje ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - İbuprofen

Brufen 400 mg 20 Draje Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Brufen 400 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.