1. Ana Sayfa
  2. İlaç Bul
  3. İlaç Fiyatları
  4. ATC Kodu
  5. Sağlık Haberleri
  6. Etkin Madde
  7. İlaç Firmaları
  8. Tıp Terimleri
  9. Active Ingredients

Parkinson İlaçları

> ATC Kodu Listesi ve Tüm İlaçlar
N - Sinir Sistemi (1986 ilaç)
N04 - Parkinson İlaçları (85 ilaç)
N04A - Antikolinerjikler (4 ilaç)

Parkinson hastalığı için kullanılan Antikolinerjik ilaçlar genellikle genç hastalarda tercih edilir. Antikolinerjikler, beyinde bulunan dopamin ve asetilkolin isimli maddeler arasındaki dengenin sağlanmasına yardımcı olur.

N04B - Dopaminerjik İlaçlar (81 ilaç)

Dopaminerjik ilaçlar vücudumuzun ihtiyacı olan dopamin maddesinin arttırılması için kullanılır. Dopamin maddesi beynimiz ile omurilik arasında sinyal geçişini/iletişimi sağlar. Vücutta dopaminin ihtiyaçtan daha az olması, parkinson hastalarında da görüldüğü gibi titreme, yavaş hareket etme, katılık hissi, denge sağlamada güçlük gibi problemlere neden olur. Dopaminerjik ilaçlar da vücudumuzdaki dopamin maddesinin arttırılması sağlar.

ATC Kodu ile İlaç Ara

A B C D E F G H I K L M N O P R S T U V Y Z
ilaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlğı'nın' "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2019 ilacTR.com (8:6:0)