Zyban 150 mg 60 Tablet

Sinir Sistemi - Diğer Sinir Sistemi İlaçları - Bağımlılık İlaçları - Sigara Bırakma İlaçları (Hapları) - Bupropion HCL
İlaç Bilgileri
Firma:Glaxo SmithKline İlaç
Etkin Madde:Bupropion HCL
ATC Kodu:N07BA02
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699522036073
Menşei:İthal
Fiyatı:100 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Zyban 150 mg 60 Tablet Endikasyonları

Zyban; sigara bağımlılığı tedavisinde sigarayı bırakmaya yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Zyban 150 mg 60 Tablet Yan Etkileri

Sigarayı bırakmaya bağlı olarak sıkça görülen nikotin yoksunluk semptomlarının bir kısmıda Zyban'e bağlı advers olaylar olarak değerlendirilir. Genel (vücut): göğüs ağrısı, ateş, asteni. Kardiyovasküler: taşikardi, vazodilatasyon, postüral hipotansiyon, hipertansiyon (bazı vakalarda şiddetli), ateş basması (flushing), senkop. MSS: nöbetler, uykusuzluk, tremor, konsantrasyon bozukluğu, başağrısı, baş dönmesi, depresyon, konfüzyon, halüsinasyon, ajitasyon, endişe, irritabilite, aşırı kızgınlık ve gerçeklerden uzaklaşma . Endokrin ve metabolik: anoreksia. Gastrointestinal: ağız kuruluğu, bulantı ve kusma dahil gastrointestinal bozukluk, abdominal ağrı ve kabızlık. Deri/Aşırı duyarlılık: deri döküntüsü, pruritus, terleme. Aşırı duyarlılık reaksiyonlarının şiddeti ürtikerden angioödem, dispne/bronkospazm ve nadiren anafilaktik şoka kadar değişebilir. Gecikmiş aşırı duyarlılığın belirtisi olaran döküntü ve diğer semptomlarla ilişkili olarak artralji, miyalji ve ateş bildirilmiştir. Bu semptomlar serum hastalığıyla benzerlik gösterebilir. Nadiren eritema multiforme ve Stevens Johnson sendromu bildirilmiştir. Özel duyular: kulak çınlaması, görsel bozukluk, tat bozukluğu.

Zyban Fiyatı

Zyban 150 mg 60 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 100 TL dir. Glaxo SmithKline İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699522036073 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Zyban 150 mg 60 Tablet Etkin Maddesi

Bupropion HCL

Zyban ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:
Zyban 150 mg 60 Tablet () Kimyasal Yapısı (2 D) Zyban 150 mg 60 Tablet () Kimyasal Yapısı (3 D)

Zyban 150 mg 60 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Diğer Sinir Sistemi İlaçları - Bağımlılık İlaçları - Sigara Bırakma İlaçları (Hapları) - Bupropion HCL

Zyban 150 mg 60 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Zyban kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Zyban Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Zyban 150 mg 60 Tablet


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com