Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Anemi (Kansızlık) İlaçları - Demir Eksikliği İlaçları - Demir ve Folik Asit Kombinasyonları - Demir Amino Asit Kompleksi

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet
Firma:Farmako İlaç
Etkin Madde:Demir III Hidroksit Polimaltoz ve Folik Asit
ATC Kodu:B03AD01
Kamu Kodu:A10609
Barkod:8697943090025
Fiyatı:92,01 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet Endikasyonları

Vegaferon Fort çeşitli nedenlere dayalı demir eksiğine bağlı anemilerin önlenmesi ve tedavi edilmesi amacıyla kullanılır. Vegaferon Fort ayrıca özellikle gebelik ve/veya emzirme dönemlerinde kadınlarda demir desteği ve de demir eksikliği tedavisi amacıyla da kullanılmaktadır.

Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet Yan Etkileri

Tüm ilaçların kullanımıyla görülebildiği gibi Vegaferon'un kullanımı ile de bazı yan etkiler görülebilir. Bunlar;

Çok ciddi yan etkiler:
El, ayak, yüz, bilek veya dudakta şişme ya da özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak derecede şişmesi. Şiddetli döküntü.
Bu çok ciddi yan etkile ile karşılaşırsanız hemen doktorunuza bildirin ya da hastanenin acil servis bölümüne gidiniz. Bu yan etkiler Vegaferon içerindeki madde ya da maddelere karşı ciddi alerjiniz olduğunu gösteriyor olabilir.

Ciddi yan etkileri:
Özellikle yutma sırasında oluşan göğüs ya da boğaz ağrısı. Kırmızı veya siyah renkli kanlı dışkı.
Bu yan etkiler de oldukça ciddidir. Durumu doktorunuza bildirin ya da en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz.

Diğer yan etkileri:
İshal, mide bulantısı, kusma kabızlık.
Bu yan etkiler ile karşılaşmanız durumunda eczacınız ya da doktorunuzu bilgilendiriniz.

Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet Kullanımı

Vegaferon tablet ağız yolu ile vücuda alınır. Çocuklarda kullanılmayan vegaferon, yetişkin ve yaşlılarda günde 1 tablet olarak uygulanır. Doktorunuz tarafından uygun görülürse günlük doz 2 kez 1 tablet olmak üzere günlük toplam 2 tablet olarak uygulanabilir.

Vegaferon Fort Fiyatı

Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 05.05.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 92,01 TL dir. Farmako İlaç firması tarafından satışa sunulan 8697943090025 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Anemi (Kansızlık) İlaçları - Demir Eksikliği İlaçları - Demir ve Folik Asit Kombinasyonları - Demir Amino Asit Kompleksi

Vegaferon Fort 100/0.35 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Vegaferon Fort kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.