Ursomed 300 mg 100 Kapsül

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Safra Kesesi ve Karaciğer - Safra Kesesi Tedavisi - Safra Asidi Preparatları - Ursodeoksikolik Asit

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Ursomed 300 mg 100 Kapsül
Firma:World Medicine
Etkin Madde:Ursodeoksikolik Asit
ATC Kodu:A05AA02
Kamu Kodu:A15841
Barkod:8680199151442
Fiyatı:840,73 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Ursomed 300 mg 100 Kapsül Endikasyonları

Ursomed’in etkin maddesi olan ursodeoksikolik asit, doğal olarak üretilen bir safra asidi olup, insan safrasında az miktarda bulunmaktadır.

Ursomed aşağıdaki listelenen hastalıkların tedavisi için kullanılır:
• Safra taşı bulunmasına rağmen safra kesesi fonksiyonlarının devam ettiği hastalarda, çapı 15 mm’den küçük, radyoopak olmayan (X-ışınında görülmeyen) kolesterol safra taşlarının eritilmesinde,
• Dekompanse karaciğer sirozunun (karaciğer fonksiyon bozukluğunun vücut tarafından telafi edilemediği evredeki yaygın uzun süreli karaciğer hastalığı) bulunmadığı durumlarda, primer biliyer sirozun (PBS; safra kanalları hastalığına bağlı gelişen karaciğer sirozu) belirtilere yönelik tedavisinde,
• Karaciğer nakli yapılmış hastalarda safra taşı veya safra akışının yavaşlaması (kolestaz) tedavisinde,
• Gebelikte görülebilen safra suyunun karaciğerde birikme durumunda (intrahepatik kolestazında)
• Akciğer, pankreas, bağırsak, ter bezleri dış salgı bezlerinde görülen kalıtsal bir hastalık olan kistik fibroz ile ilişkili karaciğer, safra ve safra yolları hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Ursomed Fiyatı

Ursomed 300 mg 100 Kapsül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 840,73 TL dir.

Ursomed 300 mg 100 Kapsül Etkin Maddesi

Ursomed ilacının etkin maddesi olan Ursodeoksikolik Asit, orjinal ismiyle Ursodeoxycholic acid maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 128-13-2 olup, molekül ağırlığı 392.572 g/mol, formülü ise C24H40O4 dir. Ursodeoksikolik Asit maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Ursomed ilacının ana etkin maddesi Ursodeoksikolik Asit için Kimyasal Yapı Resmi:
Ursomed 300 mg 100 Kapsül (Ursodeoksikolik Asit) Kimyasal Yapısı (2 D)Ursomed 300 mg 100 Kapsül (Ursodeoksikolik Asit) Kimyasal Yapısı (3 D)

Ursomed 300 mg 100 Kapsül ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Safra Kesesi ve Karaciğer - Safra Kesesi Tedavisi - Safra Asidi Preparatları - Ursodeoksikolik Asit

Ursomed 300 mg 100 Kapsül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ursomed kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.