Uromisin Saşe

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Antibakteriyeller - Diğerleri - Fosfomisin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Uromisin Saşe
Firma:Koçak Farma İlaç
Etkin Madde:Fosfomisin
ATC Kodu:J01XX01
Kamu Kodu:A11876
Barkod:8699828240013
Fiyatı:92,01 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Uromisin Saşe Endikasyonları

Uromisin etkin maddesi, genis spektrumlu bir antibiyotik olan Fosfomisin trometamol olan bir ilaçtır. Uromisin idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisi için tek doz olarak kullanılır.

Uromisin Fiyatı

Uromisin Saşe, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 92,01 TL dir.

Uromisin Saşe Etkin Maddesi

Uromisin ilacının etkin maddesi olan Fosfomisin, orjinal ismiyle Fosfomycin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 23155-02-4 olup, molekül ağırlığı 138.059041 g/mol, formülü ise C3H7O4P dir. Fosfomisin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Uromisin ilacının ana etkin maddesi Fosfomisin için Kimyasal Yapı Resmi:
Uromisin Saşe (Fosfomisin) Kimyasal Yapısı (2 D)Uromisin Saşe (Fosfomisin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Uromisin Saşe ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Antibakteriyeller - Diğerleri - Fosfomisin

Uromisin Saşe Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Uromisin kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.