Tilcotil 20 mg 1 Ampül (Flakon)

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Oksikamlar - Tenoksikam

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Tilcotil 20 mg 1 Ampül (Flakon)
Firma:Deva İlaç
Etkin Madde:Tenoksikam
ATC Kodu:M01AC02
Kamu Kodu:A07895
Barkod:8699525274960
Fiyatı:48,64 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Tilcotil 20 mg 1 Ampül (Flakon) Endikasyonları

Tilcotil, tenoksikam etkin maddesi içerir. Tilcotil osteoartrit olarak adlandırılan kireçlenme, romatoid artrit ve ankilozan spondilit hastalıklarının belirti ve bulgularının tedavisi ile akut gut artriti, akut kas-iskelet sistemi ağrıları, ameliyat sonrası görülen ağrı ve ağrılı adet geçirme (dismenore) için kullanılır.

Tilcotil Ampül Fiyatı

Tilcotil 20 mg 1 Ampül (Flakon), ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 06.05.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 48,64 TL dir.

Tilcotil 20 mg 1 Ampül (Flakon) Etkin Maddesi

Tilcotil Ampül ilacının etkin maddesi olan Tenoksikam, orjinal ismiyle Tenoxicam maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) ? olup, molekül ağırlığı 337.37414 g/mol, formülü ise C13H11N3O4S2 dir. Tenoksikam maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi henüz sınıflandırılmamış'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Tilcotil Ampül ilacının ana etkin maddesi Tenoksikam için Kimyasal Yapı Resmi:
Tilcotil 20 mg 1 Ampül (Flakon) (Tenoksikam) Kimyasal Yapısı (2 D)Tilcotil 20 mg 1 Ampül (Flakon) (Tenoksikam) Kimyasal Yapısı (3 D)

Tilcotil 20 mg 1 Ampül (Flakon) ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Oksikamlar - Tenoksikam

Tilcotil 20 mg 1 Ampül (Flakon) Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Tilcotil Ampül kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.