Sirdalud 2 mg 30 Tablet

Kas İskelet Sistemi - Kas Gevşeticiler - Santral Etkili Kas Gevşeticiler - Diğer Santral Etkili Kas Gevşetici İlaçlar - Tizanidin
İlaç Bilgileri
Firma:Novartis İlaç
Etkin Madde:Tizanidin
ATC Kodu:M03BX02
Kamu Kodu:A07322
Barkod:8699504010657
Menşei:Yerli
Fiyatı:7.59 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Sirdalud 2 mg 30 Tablet Endikasyonları

Sirdalud; sinir sistemi ve bozukluklarına bağlı olarak tendon reflekslerinin aşırı durumda olduğu artmış kas gerginliği olguları (kas sisteminin yapı ve işlev bozukluğuna yol açan kronik hastalıkları; omuriliğin yapı ve işlev bozukluğuna yol açan hastalıkları; beyin damarlarıyla ilgili ya da onlardan kaynaklanan rahatsızlıklar; beyin felci; multipl skleroz (MS) (Beyin ve omurilikte yaygın zedelenmelere bağlı felç, titreme, göz titremesi ve konuşma bozuklukları gibi sinirlerle ilgili çeşitli belirtilerle ortaya çıkan, genellikle hastalık belirtilerinde hafifleme ve alevlenmelerle seyreden merkezi sinir sistemi hastalığıdır) tedavisinde etkilidir.

Sirdalud 2 mg 30 Tablet Yan Etkileri

Ağrılı kas spazmlarının tedavisinde, önerilen düşük dozlarda kalındığında, yan etkiler genellikle hafif ve geçici olmaktadır.

Sık görülen: uyku hali, yorgunluk, hafif tansiyon düşmesi, baş dönmesi, ağız kuruluğu, sersemlik hissi.

Nadir görülen: bulantı ve gastrointestinal rahatsızlık.

Spastisite tedavisinde önerilen daha yüksek dozlarda, yukarıda belirtilen yan etkiler daha çok ve belirgin olarak görülür. Buna rağmen, tedavinin kesilmesini gerektiren durumlara çok seyrek rastlanmaktadır.

Ek olarak görülebilen etkiler:
Sık görülen: hipotansiyon ve bradikardi.

Nadir görülen: uykusuzluk, kas zayıflığı, halüsinasyonlar, uyku bozuklukları, serum transaminaz seviyelerinde geçici artışlar.

Çok nadir görülen: akut hepatit.

Sirdalud Fiyatı

Sirdalud 2 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 7.59 TL dir. Novartis İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699504010657 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Sirdalud 2 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Tizanidin

Sirdalud ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:
Sirdalud 2 mg 30 Tablet () Kimyasal Yapısı (2 D) Sirdalud 2 mg 30 Tablet () Kimyasal Yapısı (3 D)

Sirdalud 2 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Kas Gevşeticiler - Santral Etkili Kas Gevşeticiler - Diğer Santral Etkili Kas Gevşetici İlaçlar - Tizanidin

Sirdalud 2 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Sirdalud kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Sirdalud Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Devalud 2 mg 30 Tablet
2 -Devalud 4 mg 30 Tablet
3 -Sirdalud 2 mg 30 Tablet
4 -Sirdalud MR 6 mg 10 Kapsül


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com