Simastinteva 10 mg 28 Tablet

Kalp Damar Sistemi - Lipid Metabolizması İlaçları - Yağ Metabolizması İlaçları - HMG CoA Redüktaz İnhibitörleri - Simvastatin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Simastinteva 10 mg 28 Tablet
Firma:Med İlaç
Etkin Madde:Simvastatin
ATC Kodu:C10AA01
Kamu Kodu:
Barkod:8699638092659
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Simastinteva 10 mg 28 Tablet Endikasyonları

Simastinteva; serum kolesterol düzeyi 5.5 mmol/l veya daha fazla olan koroner kalp hastalarında sekonder koruma için aşağıdaki durumlarda kullanılır.
• Koroner aterosklerozun ilerlemesinin yavaşlatılması, yeni lezyonların ve yeni total tıkanıklıkların gelişmesinin azaltılması.
• Koroner kalp hastalığı ölüm riskinin ve ölümcül olmayan miyokardiyal infarktüs riskinin azaltılması, koroner arter bypass grefti ve perkutan transluminal koroner anjioplasti gibi miyokard revaskülarizasyon girişimlerini geçirme riskinin azaltılması;
• Strok (inme) ya da geçici iskemik atak riskinin azaltılması
-Hiperlipidemi
Primer hiperkolesterolemi, heterozigot ailesel hiperkolesterolemi ve karma hiperlipidemili hastalarında diyet ya da diğer farmakolojik tedavi dışı önlemlerin yetersiz kaldığı durumlarda, yüksek total kolesterolün, LDL-kolesterolün, apopoliprotein B'nin ve trigliserit düzeylerinin düşürülmesinde diyete yardımcı olarak endikedir. Ayrıca HDL-kolesterolü yükseltmek suretiyle LDL/HDL ve totalkolesterol/HDL oranlarını düşürür.Tüm kolesterol düşürücü tedavilerde olduğu gibi, tedaviye başlanırken diğer değişebilirrisk faktörleri de dikkate alınmalıdır.
- Homozigot ailesel hiperkolesterolemi
Alınan diğer önlemler yetersiz kaldığında, homozigot ailesel hiperkolesterolemili hastalarda yükselmiş total kolesterolü, LDL kolesterolü ve apopoliprotein B' yi düşürmek için, diyet ve diyet dışındaki girişimlere yardımcı olarak etkilidir.

Simastinteva 10 mg 28 Tablet Etkin Maddesi

Simastinteva 10 mg 28 Tablet ilacının etkin maddesi olan Simvastatin, orjinal ismiyle Simvastatin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 79902-63-9 olup, molekül ağırlığı 418.56622 g/mol, formülü ise C25H38O5 dir. Simvastatin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi X'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.


Simastinteva 10 mg 28 Tablet ilacının ana etkin maddesi Simvastatin için Kimyasal Yapı Resmi:
Simastinteva 10 mg 28 Tablet (Simvastatin) Kimyasal Yapısı (2 D)Simastinteva 10 mg 28 Tablet (Simvastatin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Simastinteva 10 mg 28 Tablet ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Lipid Metabolizması İlaçları - Yağ Metabolizması İlaçları - HMG CoA Redüktaz İnhibitörleri - Simvastatin

Simastinteva 10 mg 28 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Simastinteva 10 mg 28 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.