Ricus Şurup 1 mg/ml 100 ml

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Diğer İlaçlar - Risperidon

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Ricus Şurup 1 mg/ml 100 ml
Firma:Biofarma İlaç
Etkin Madde:Risperidon
ATC Kodu:N05AX08
Kamu Kodu:A09985
Barkod:8699578593612
Fiyatı:232,70 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Ricus Şurup 1 mg/ml 100 ml Endikasyonları

Ricus Şurup;
- Ruhsal bozukluklar,
- Bipolar bozukluk hastalığı (manik depresif bozukluk) olan hastalarda, kimi zaman abartılı bir şekilde kendini olduğundan daha iyi hissetme veya huzursuzluk, aşırı hareket hali, hızlı konuşma, uçuk fikirler, uyku ihtiyacında azalma, akıl karışıklığı, gösterişte bulunma ve karar verme güçlüğü gibi belirtilerle kendini gösteren mani dönemleri ya da mani dönemi ile depresif dönemin birarada yaşandığı karışık dönemler,
- Saldırganlık, kendine zarar verici veya fevri davranışlar sergileyen; zeka geriliği olan ergen ve erişkinlerde görülen davranış bozuklukları,
- Kronik veya kısa süre içinde gelişen (akut) şizofreni (Gerçeklerden uzaklaşma, kendini yalnız hissetme, dış dünya ile ilişkiyi kesme, garip ve korkutan düşüncelere sahip olma, halüsinasyonlar görme, zihin karışıklığı ve zihinsel yeteneklerin kaybı şeklindeki duygu ve düşüncelerin görüldüğü ruhsal bozukluk hali.) tedavilerinde kullanılmaktadır.

Ricus Şurup Fiyatı

Ricus Şurup 1 mg/ml 100 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 232,70 TL dir.

Ricus Şurup 1 mg/ml 100 ml Etkin Maddesi

Ricus Şurup ilacının etkin maddesi olan Risperidon, orjinal ismiyle Risperidone maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 106266-06-2 olup, molekül ağırlığı 410.484483 g/mol, formülü ise C23H27FN4O2 dir. Risperidon maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız ve kasa enjekte yollarından biriyle alınır.

Ricus Şurup ilacının ana etkin maddesi Risperidon için Kimyasal Yapı Resmi:
Ricus Şurup 1 mg/ml 100 ml (Risperidon) Kimyasal Yapısı (2 D)Ricus Şurup 1 mg/ml 100 ml (Risperidon) Kimyasal Yapısı (3 D)

Ricus Şurup 1 mg/ml 100 ml ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Antipsikotikler - Diğer İlaçlar - Risperidon

Ricus Şurup 1 mg/ml 100 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ricus Şurup kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.