Requip XL 8 mg Uzatılmış Salımlı 28 Tablet

Sinir Sistemi - Parkinson İlaçları - Dopaminerjik İlaçlar - Dopamin Agonistleri - Ropinirol

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Requip XL 8 mg Uzatılmış Salımlı 28 Tablet
Firma:Glaxo SmithKline İlaç
Etkin Madde:Ropinirol
ATC Kodu:N04BC04
Kamu Kodu:A11425
Barkod:8699522030262
Fiyatı:636,92 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Requip XL 8 mg Uzatılmış Salımlı 28 Tablet Endikasyonları

Requip XL 8 mg;
• Huzursuz bacak sendromunun tedavisinde (Huzursuz bacak sendromu ekbom sendromu olarak da bilinir, özellikle uyku sırasında veya istirahat halinde iken bacaklarda uykudan uyandıracak düzeyde yanma, uyuşma, karıncalanma, ağrı, kramp, kasılma veya atma gibi belirtilerle belirgin bir hastalıktır)
• Parkinson hastalığının tedavisinde (Parkinson hastalığı titreme, esnek olmayan vücut duruşu, ağır hareketler, ayak sürüme ve dengesiz yürüyüş gibi belirtilerle karakterize hareket kabiliyetini etkileyen bir beyin hastalığıdır). Parkinson hastalığının tedavisinde tek başına kullanılabileceği gibi başka ilaçlarla (levodopa) birlikte de kullanılabilir.

Requip XL 8 mg Fiyatı

Requip XL 8 mg Uzatılmış Salımlı 28 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 636,92 TL dir.

Requip XL 8 mg Uzatılmış Salımlı 28 Tablet Etkin Maddesi

Requip XL 8 mg ilacının etkin maddesi olan Ropinirol, orjinal ismiyle Ropinirole maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 91374-21-9 olup, molekül ağırlığı 260.37456 g/mol, formülü ise C16H24N2O dir. Ropinirol maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Requip XL 8 mg ilacının ana etkin maddesi Ropinirol için Kimyasal Yapı Resmi:
Requip XL 8 mg Uzatılmış Salımlı 28 Tablet (Ropinirol) Kimyasal Yapısı (2 D)Requip XL 8 mg Uzatılmış Salımlı 28 Tablet (Ropinirol) Kimyasal Yapısı (3 D)

Requip XL 8 mg Uzatılmış Salımlı 28 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Parkinson İlaçları - Dopaminerjik İlaçlar - Dopamin Agonistleri - Ropinirol

Requip XL 8 mg Uzatılmış Salımlı 28 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Requip XL 8 mg kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.