Raneks 20 mg 28 Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - Proton Pompası İnhibitörleri - Rabeprazol
İlaç Bilgileri
Firma:Bilim İlaç
Etkin Madde:Rabeprazol
ATC Kodu:A02BC04
Kamu Kodu:A11326
Barkod:8699569040071
Menşei:Yerli
Fiyatı:28.56 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Raneks 20 mg 28 Tablet Endikasyonları

Raneks 20 mg; akitif iyi huylu (benign) mide ülseri, on iki parmak bağırsağı ülseri (aktif duodenal ülser), semptomatik eroziv ya da ülseratif gastro-özofajiyal reflü hastalığı (GÖRH), Gastro-özofajiyal reflü hastalığının semptomatik tedavisi veya uzun dönemli tedavisi, semptomatik eroziv ya da ülseratif gastro-özofajiyal reflü hastalığı, Zollinger-Ellison Sendromu tedavilerinde endikedir. Uygun antibakteriyel tedavilerle beraber; peptik ülser veya kronik gastrit hastalarında Helicobacter pylori eradikasyonu, H. pylori'ye bağlı ülseri olan hastalarda gastrit (peptik ülser) tedavisi ve nüksünün önlenmesi tedavilerinde de kullanılmaktadır.

Raneks 20 mg 28 Tablet Kullanımı

Raneks'i ne kadar ve nasıl kullanacağınız konusunda herzaman doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Tablet çiğnenmemeli, ezilmemeli veya kırılmamalıdır. Bütün olarak ağızdan alınız.

Hamilelikte Raneks Kullanımı
Hamile kadınlar Raneks ilacını kullanmamalıdır. Tedaviye başladıktan sonra hamile kaldığınızı fark etmeniz durumunda hemen doktorunuza ya da eczacınıza başvurunuz.

Emzirme Döneminde Raneks Kullanımı
Laktasyon dönemindeki emziren anneler Raneks ilacını kullanmamalıdır.

Raneks Fiyatı

Raneks 20 mg 28 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 28.56 TL dir. Bilim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699569040071 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Raneks 20 mg 28 Tablet Etkin Maddesi

Raneks 20 mg 28 Tablet ilacının etkin maddesi olan Rabeprazol, orjinal ismiyle Rabeprazole maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 117976-90-6 olup, molekül ağırlığı 359.44264 g/mol, formülü ise C18H21N3O3S dir. Rabeprazol maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.

Raneks ilacının ana etkin maddesi Rabeprazol için Kimyasal Yapı Resmi:
Raneks 20 mg 28 Tablet (Rabeprazol) Kimyasal Yapısı (2 D) Raneks 20 mg 28 Tablet (Rabeprazol) Kimyasal Yapısı (3 D)

Raneks 20 mg 28 Tablet ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - Proton Pompası İnhibitörleri - Rabeprazol

Raneks 20 mg 28 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Raneks kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Raneks
Raneks
© Bilim İlaç


İlaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com