Prabex 20 mg 28 Enterik Kaplı Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - Proton Pompası İnhibitörleri - Rabeprazol
İlaç Bilgileri
Firma:Sandoz İlaç
Etkin Madde:Rabeprazol
ATC Kodu:A02BC04
Kamu Kodu:A09970
Barkod:8699516047467
Menşei:Yerli
Fiyatı:29.28 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Prabex 20 mg 28 Enterik Kaplı Tablet Endikasyonları

Prabex 20 mg, aşağıdaki listelenen hastalıkların tedavi ve profilaksisinde etkilidir.

1- Aktif gastrik ülserin kısa süreli tedavisi,
2- Semptomatik Gastroözofajeal Reflü Hastalığının (GÖRH) kısa süreli tedavisi,
3- Aktif duodenal ülserin kısa süreli tedavisi,
4- H. pylori eradikasyonu (amoksisilin, klaritromisin veya metronidazol ile kombine olarak)
5- Eroziv ya da ülseratif gastroözofajeal reflü hastalığı (GÖRH),
6- Zollinger-Ellison Sendromu gibi patolojik hipersekresyon durumlarının uzun süreli tedavisi.

Prabex 20 mg 28 Enterik Kaplı Tablet Kullanımı

Prabex'i ne kadar ve nasıl kullanacağınız konusunda herzaman doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Tablet çiğnenmemeli, ezilmemeli veya kırılmamalıdır. Bütün olarak ağızdan alınmalıdır.

Hamilelikte Prabex Kullanımı
Hamile kadınlar Prabex'i kullanmamalıdır. Tedaviye başladıktan sonra hamile kaldığınızı fark etmeniz durumunda hemen doktorunuza ya da eczacınıza başvurunuz.

Emzirme Döneminde Prabex Kullanımı
Laktasyon dönemindeki emziren anneler Prabex ilacını kullanmamalıdır.

Prabex Fiyatı

Prabex 20 mg 28 Enterik Kaplı Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 29.28 TL dir. Sandoz İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699516047467 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Prabex 20 mg 28 Enterik Kaplı Tablet Etkin Maddesi

Prabex 20 mg 28 Enterik Kaplı Tablet ilacının etkin maddesi olan Rabeprazol, orjinal ismiyle Rabeprazole maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 117976-90-6 olup, molekül ağırlığı 359.44264 g/mol, formülü ise C18H21N3O3S dir. Rabeprazol maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.

Prabex ilacının ana etkin maddesi Rabeprazol için Kimyasal Yapı Resmi:
Prabex 20 mg 28 Enterik Kaplı Tablet (Rabeprazol) Kimyasal Yapısı (2 D) Prabex 20 mg 28 Enterik Kaplı Tablet (Rabeprazol) Kimyasal Yapısı (3 D)

Prabex 20 mg 28 Enterik Kaplı Tablet ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Peptik Ülser ve Gastro-Özofageal Reflü İlaçları - Proton Pompası İnhibitörleri - Rabeprazol

Prabex 20 mg 28 Enterik Kaplı Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Prabex kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Prabex
Prabex
© Sandoz İlaç


İlaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com