Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - İkinci Kuşak Sefalosporinler - Sefprozil

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml
Firma:Nobel İlaç
Etkin Madde:Sefprozil
ATC Kodu:J01DC10
Kamu Kodu:A11617
Barkod:8699540701458
Fiyatı:26.01 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml Endikasyonları

Prefix Şurup (60 ml) yetişkin hastalarda; otitis media, sinüzit, tonsilit ve faranjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında, bronşit ve pnömani gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarında, deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (abselerde cerrahi drenaj gerekir) ve akut sistil de dahil olmak üzere idrar yolu enfeksiyonlarında kullanılır.

Prefix Şurup (60 ml) pediatrik hastalarda (çocuklarda); otitis media, sinüzit, tonsilit ve faranjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında ve komplike olmayan deri ve yumuşak doku enfeksiyonlarında kullanılır.

Gerekli durumlarda enfeksiyonun etkeni olan organizmanın Prefix'in etken maddesi olan Sefprozil'e olan duyarlılığının saptanması duyarlılık ve kültür testleri yapılmalıdır.

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml Fiyatı

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 04.04.2020 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 26.01 TL dir. Nobel İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699540701458 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml Etkin Maddesi

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml ilacının etkin maddesi olan Sefprozil, orjinal ismiyle Cefprozil maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 92665-29-7 olup, molekül ağırlığı 407.44084 g/mol, formülü ise C18H21N3O6S dir. Sefprozil maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.


Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml ilacının ana etkin maddesi Sefprozil için Kimyasal Yapı Resmi:
Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml (Sefprozil) Kimyasal Yapısı (2 D)Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml (Sefprozil) Kimyasal Yapısı (3 D)

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Diğer Beta-Laktam Antibakteriyeller - İkinci Kuşak Sefalosporinler - Sefprozil

Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Prefix Şurup (süspansiyon için toz) 60 ml kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.