Nervium 5 mg 50 Tablet

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Anksiyolitikler - Benzodiazepin Türevleri - Diazepam
İlaç Bilgileri
Firma:Saba İlaç
Etkin Madde:Diazepam
ATC Kodu:N05BA01
Kamu Kodu:A05361
Barkod:8699511010145
Menşei:Yerli
Fiyatı:3.03 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Yeşil Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Nervium 5 mg 50 Tablet Endikasyonları

Nervium 5 mg;
- Alkol yoksunluk semptomları (aşırı huzursuzluk ve gerilim içinde bulunma; çarpıntı, titreme, silkinme, halüsinasyonlar, vb. ),
- Hammond hastalığı (atetoz) (Beyindeki bir hastalığa bağlı olarak el ve parmaklarda -bazen ayak parmakları ve ayakta- istem dışı birbirini izleyen sürekli bükülme ve gerilme durumu),
- Anksiyete bozuklukları,
- Kas veya eklemlerin iltihabi durumu ya da darbe almaları gibi nedenlere bağlı olarak oluşan kas spazmları,
- Beyin felci ve / veya vücudun belden aşağıda kalan kısmının felç olması ile ilgili kas kasılmaları tedavilerinde etkilidir.

Nervium 5 mg 50 Tablet Yan Etkileri

Nervium kullanan hastalarda en çok görülen yan etkiler; yorgunluk, ataksi yani kas hareketlerinde düzensizlik ve uyuklamadır.

Daha az görülen yan etkiler olarak; baş ağrısı, diplopi, düşük tansiyon, konstipasyon, konfüzyon, depresyon, disartri, deri döküntüleri, bulantı, konuşmada bozukluk, libido da değişiklikler, vertigo, üriner retansiyon, sarılık ve görme bozukluğu'dur. Ayrıca paradoksik olarak anksiyete, uyku bozukluğu, saldırganlık ve halüsinasyon da oluşabilir.

Kandaki akyuvar sayısının anormal derecede düşmesine ve sarılık görülebilme riski nedeniyle periyodik karaciğer fonksiyon testleri ve kan sayımları uygulanmalıdır.

Nervium Fiyatı

Nervium 5 mg 50 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 3.03 TL dir. Saba İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699511010145 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Nervium 5 mg 50 Tablet Etkin Maddesi

Nervium 5 mg 50 Tablet ilacının etkin maddesi olan Diazepam, orjinal ismiyle Diazepam maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 439-14-5 olup, molekül ağırlığı 284.74022 g/mol, formülü ise C16H13ClN2O dir. Diazepam maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, fitil, kasa enjekte ve damara enjekte yollarından biriyle alınır.

Nervium ilacının ana etkin maddesi Diazepam için Kimyasal Yapı Resmi:
Nervium 5 mg 50 Tablet (Diazepam) Kimyasal Yapısı (2 D) Nervium 5 mg 50 Tablet (Diazepam) Kimyasal Yapısı (3 D)

Nervium 5 mg 50 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Anksiyolitikler - Benzodiazepin Türevleri - Diazepam

Nervium 5 mg 50 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Nervium kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Nervium
Nervium
© Saba İlaç


İlaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com