Diazepam Desitin 5 mg 5 Rektal Tüp

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Anksiyolitikler - Benzodiazepin Türevleri - Diazepam

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Diazepam Desitin 5 mg 5 Rektal Tüp
Firma:Medsan İlaç
Etkin Madde:Diazepam
ATC Kodu:N05BA01
Kamu Kodu:A02356
Barkod:8699617650153
Fiyatı:
Reçete Tipi:Yeşil Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Diazepam Desitin 5 mg 5 Rektal Tüp Endikasyonları

Diazepam Desitin 5 mg;
- Status epileptikus (Bir epilepsi nöbetinden sonra bilinç tam düzelmeden ikinci bir nöbetin ortaya çıkması ya da bilinç kaybı olsun olmasın 30 dakikadan daha uzun süren nöbet varlığı),
- Anksiyete (Kesin olarak tanımlanan bir uyarı olmaksızın huzursuzluk, yüksek tansiyon, kalp atımlarında artış ve soluk alıp vermede sıkıntı ile birlikte görülen iç sıkıntısı, endişe ve korkunun yarattığı ruhsal gerilim durumu), ajitasyon (Aşırı huzursuzluk ve gerilim içinde bulunma; çarpıntı, titreme, silkinme), endişe ve gerginlik hali tedavilerinde etkilidir.

Diazepam Desitin 5 mg 5 Rektal Tüp Etkin Maddesi

Diazepam Desitin ilacının etkin maddesi olan Diazepam, orjinal ismiyle Diazepam maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 439-14-5 olup, molekül ağırlığı 284.74022 g/mol, formülü ise C16H13ClN2O dir. Diazepam maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız, fitil, kasa enjekte ve damara enjekte yollarından biriyle alınır.

Diazepam Desitin ilacının ana etkin maddesi Diazepam için Kimyasal Yapı Resmi:
Diazepam Desitin 5 mg 5 Rektal Tüp (Diazepam) Kimyasal Yapısı (2 D)Diazepam Desitin 5 mg 5 Rektal Tüp (Diazepam) Kimyasal Yapısı (3 D)

Diazepam Desitin 5 mg 5 Rektal Tüp ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoleptikler (Psikolojik İlaçlar) - Anksiyolitikler - Benzodiazepin Türevleri - Diazepam

Diazepam Desitin 5 mg 5 Rektal Tüp Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Diazepam Desitin kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.