Moxai 400 mg 7 Tablet

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Kinolonlar - Fluorokinolonlar - Moksifloksasin
İlaç Bilgileri
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Moksifloksasin
ATC Kodu:J01MA14
Kamu Kodu:A11496
Barkod:8699514090311
Menşei:Yerli
Fiyatı:33.69 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Moxai 400 mg 7 Tablet Endikasyonları

Bu ilaç aşağıda belirtilen bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.

Streptococcus pnemoniae bir diğer adıyla pnömokok enfeksiyonu ( Pnömokok ; bebeklik ve çocukluk çağında sık rastlanan ve menenjit, zatürre, kan iltihabı, orta kulak iltihabı, sinüzit gibi hastalıklara yol açan bir bakteridir) , Haemophilus influenzae, Haemophilus parainfluenzae, Klebsiella pneumoniae, Staphylococcus aureus, Moraxella catarrhalis'in neden oldugu kronik bronsitin akut alevlenmesinde

Streptococcus pnemoniae bir diğer adıyla pnömokok enfeksiyonu ( Pnömokok ; bebeklik ve çocukluk çağında sık rastlanan ve menenjit, zatürre, kan iltihabı, orta kulak iltihabı, sinüzit gibi hastalıklara yol açan bir bakteridir) , Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis'in neden oldugu akut sinüzitte;

Komplike olmayan pelvik inflamatuar hastalıkta (salpenjit ve endometrit dahil kadınlarda üst genital kanal enfeksiyonları gibi)

Streptococcus pnemoniae (penisilin için MİK değeri > 2mg/ml olan penisiline dirençli suslar dahil), Haemophilus influenzae, Moraxella catarrhalis, Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae, Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumoniae'nın neden olduğu toplumdan edinilmiş pnömonide; çoklu ilaç direnci olan susların sebep olduğu toplumdan edinilmiş pnömoni de dahil.

Escherichia coli, Bacteroides fragilis, Streptococcus anginosus, Streptococcus constellatus, Enterococcus faecalis, Proteus mirabilis, Clostridium perfringens, Bacteriodes theataiotamicron ya da Peptostreptococcus türlerinin neden oldugu komplike intraabdominal enfeksiyonlarda (abse gibi polimikrobiyal enfeksiyonlar dahil).

Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes'in neden oldugu komplike olmayan deri ve yumusak doku enfeksiyonlarında.

Metisiline duyarlı Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Enterobacter cloacae'nin neden oldugu komplike deri ve yumusak doku enfeksiyonlarında (diyabetik ayak dahil).

Moxai 400 mg 7 Tablet Fiyatı

Moxai 400 mg 7 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 33.69 TL dir. Abdi İbrahim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699514090311 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Moxai 400 mg 7 Tablet Etkin Maddesi

Moxai 400 mg 7 Tablet ilacının etkin maddesi olan Moksifloksasin, orjinal ismiyle Moxifloxacin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 354812-41-2 olup, molekül ağırlığı 401.431363 g/mol, formülü ise C21H24FN3O4 dir. Moksifloksasin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız, damar içine enjekte ve göze lokal yollarından biriyle alınır.

Moxai 400 mg 7 Tablet ilacının ana etkin maddesi Moksifloksasin için Kimyasal Yapı Resmi:
Moxai 400 mg 7 Tablet (Moksifloksasin) Kimyasal Yapısı (2 D) Moxai 400 mg 7 Tablet (Moksifloksasin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Moxai 400 mg 7 Tablet ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Antibakteriyel (Antibiyotik) İlaçlar - Kinolonlar - Fluorokinolonlar - Moksifloksasin

Moxai 400 mg 7 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Moxai 400 mg 7 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Moxai 400 mg 7 Tablet
Moxai 400 mg 7 Tablet
© Abdi İbrahim İlaç


İlaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com