Fucidin Krem %2 20 g

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Antibiyotik ve Kemoterapötik İlaçlar - Vücut Yüzeyine Uygulanan Antibiyotikler - Diğer Antibiyotikler - Fusidik Asit - Topikal

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Fucidin Krem %2 20 g
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Fusidik Asit
ATC Kodu:D06AX01
Kamu Kodu:A03208
Barkod:8699514352853
Fiyatı:73,75 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Fucidin Krem %2 20 g Endikasyonları

Fucidin Krem içerisinde Fusidik Asit etken maddesi bulunur. Fusidik Asit bir tür antibiyotik olup bakterilerin oluşmasını ya da çoğalmasını engeller. Fucidin Krem Fusidik Asit'e duyarlı olan organizmalardan kaynaklanan deri hastalıkları için kullanılmaktadır.

Fucidin Krem %2 20 g Kullanımı

Hamilelerde Kullanımı
Fucidin Krem'in kullanımının bebeğe zarar verip vermediği konusunda yeterli bilgi yoktur. Fucidin doktorunuz tarafından yapılacak inceleme sonrası yarar-zarar ilişkisi durumuna göre, doktor önerisi ile kullanılmalıdır. Eğer hamile iseniz muayeneniz sırasında doktorunuzu bilgilendirmeli, tedaviye başladıktan sonra hamile kalırsanız hemen doktor veya eczacınıza danışmalısınız.

Emzirme Döneminde Kullanımı
Hamilelerde olduğu gibi laktasyon dönemindeki emziren anneler de Fucidin'i doktor tavsiyesi ile kullanmalıdır.

Fucidin Krem Fiyatı

Fucidin Krem %2 20 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 25.07.2023 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 73,75 TL dir. Abdi İbrahim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699514352853 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Fucidin Krem %2 20 g Etkin Maddesi

Fucidin Krem ilacının etkin maddesi olan Fusidik Asit (Topikal), orjinal ismiyle Fusidic Acid maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 6990-06-3 olup, molekül ağırlığı 516.70922 g/mol, formülü ise C31H48O6 dir. Fusidik Asit (Topikal) maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar vücut yüzeyine uygulama yoluyla alınır.


Fucidin Krem ilacının ana etkin maddesi Fusidik Asit (Topikal) için Kimyasal Yapı Resmi:
Fucidin Krem %2 20 g (Fusidik Asit (Topikal)) Kimyasal Yapısı (2 D)Fucidin Krem %2 20 g (Fusidik Asit (Topikal)) Kimyasal Yapısı (3 D)

Fucidin Krem %2 20 g ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Dermatolojik Antibiyotik ve Kemoterapötik İlaçlar - Vücut Yüzeyine Uygulanan Antibiyotikler - Diğer Antibiyotikler - Fusidik Asit - Topikal

Fucidin Krem %2 20 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Fucidin Krem kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.