Forziga 10 mg 28 Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Diyabet (Şeker Hastalığı) İlaçları - Oral Antidiyabetik İlaçlar - Diğer Antidiyabetik İlaçlar - Dapagliflozin
İlaç Bilgileri
Firma:AstraZeneca İlaç
Etkin Madde:Dapagliflozin
ATC Kodu:A10BX09
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699786092730
Menşei:Yerli
Fiyatı:88.7 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Forziga 10 mg 28 Tablet Endikasyonları

Forziga, 18 yaş ve üzeri yetişkin hastalarda Tip 2 diyabet isimli bir tür şeker hastalığının tedavisi için kullanılır. Tip 2 diyabetiniz varsa pankreasınız kanınızdaki şeker miktarını düşüren bir enzim olan insülini yeterli üretemez veya vücudunuz, pankreas tarafından üretilen insülini gerektiği şekilde kullanamaz. Bunun sonucunda kanınızdaki şeker yükselir.

Forziga 10 mg, kandaki fazla şekeri idrar yoluyla uzaklaştırarak etki göstermektedir.

Forziga; diyabetiniz diğer diyabet ilaçları, diyet ve egzersiz ile kontrol altına alınamadığında kullanılır.

Metformine karşı dayanıksız olan hastalarda doktorunuz size Forziga'yı tek başına kullanmanızı veya diyabet tedavisi için kullanılan diğer ilaçlarla birlikte kullanmanızı önerebilir. İlaç, başka bir ilaç ile birlikte veya kanınızdaki şeker miktarını düşüren insülin ile birlikte kullanılabilir.

Forziga Fiyatı

Forziga 10 mg 28 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 88.7 TL dir. AstraZeneca İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699786092730 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Forziga 10 mg 28 Tablet Etkin Maddesi

Forziga 10 mg 28 Tablet ilacının etkin maddesi olan Dapagliflozin, orjinal ismiyle Dapagliflozin maddesinin molekül ağırlığı 408.8726 g/mol, formülü ise C21H25ClO6 dir. Dapagliflozin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.

Forziga ilacının ana etkin maddesi Dapagliflozin için Kimyasal Yapı Resmi:
Forziga 10 mg 28 Tablet (Dapagliflozin) Kimyasal Yapısı (2 D) Forziga 10 mg 28 Tablet (Dapagliflozin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Forziga 10 mg 28 Tablet ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Diyabet (Şeker Hastalığı) İlaçları - Oral Antidiyabetik İlaçlar - Diğer Antidiyabetik İlaçlar - Dapagliflozin

Forziga 10 mg 28 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Forziga kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Forziga Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Farxiga 10 mg
2 -Farxiga 5 mg
3 -Forziga 10 mg 28 Tablet


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com