Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Sistemik Hormonal Gebeliği Önleyici İlaçlar - Progestogenler ve Estrogenler, Sabit Kombinasyonlar - Estradiol ve Drospirenon

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet
Firma:Exeltis İlaç
Etkin Madde:Drospirenon ve Etinil Estradiol
ATC Kodu:G03AA12
Barkod:8681026050280
8681026050044
Fiyatı:278,83 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet Endikasyonları

Drosetil Doğum Kontrol Hapı gebeliğin önlenmesi amacıyla kullanılır. Drosetil doğum kontrolü dışında hormonlara bağlı olarak vücutta su tutulması, sivilce ve ciltte yağlanmadan şikayetçi olan kadınlarda kullanılır.

Drosetil etkin madde olarak 3 mg Drospirenon ve 0.03 mg Etinil Estradiol içerir.

Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet Kullanımı

Drosetil Doğum Kontrol Hapı paketin üstünde oklarla gösterildiği şekilde birbirini izleyen 21 gün boyunca hergün 1 tablet alarak kullanılır. İlk kez doğum kontrol hapı kullanmaya başlarken kanamanın olduğu 1. gün ilk tableti alınız ve hergün yaklaşık aynı zamanda birer adet almaya devam ediniz. Tabletler kanamanın 2 ila 5. günleri arasında da alınmaya başlanabilir. Fakat bu durumda ilk 7 gün boyunca kondom gibi "bariyer" doğum kontrol yöntemi de kullanmalısınız.

Her bir sonraki pakete 7 günlük, sıklıkla çekilme kanamasının izlendiği, tablet alınmayan dönemi takiben geçilir. Bu kanamanız genellikle son tabletin alınmasını takiben 2-3. gün başlar ve bir sonraki pakete başlandığında kesilmemiş olabilir.

Emzirme Döneminde Kullanımı
Emziren anneler bebeğini sütten kesinceye kadar Minaya kullanmamalıdır.

Hamilelikte Kullanımı
Minaya hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. İlacı kullanmaya başladığınız dönemde hamile kaldığınızı farkederseniz ilacın kullanımını durdurmalısınız.

Drosetil Fiyatı

Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 278,83 TL dir.

Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet ilacının Kategorisi

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Sistemik Hormonal Gebeliği Önleyici İlaçlar - Progestogenler ve Estrogenler, Sabit Kombinasyonlar - Estradiol ve Drospirenon

Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Drosetil kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.