Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Sistemik Hormonal Gebeliği Önleyici İlaçlar - Progestogenler ve Estrogenler, Sabit Kombinasyonlar - Estradiol ve Drospirenon
İlaç Bilgileri
Firma:Ladee Pharma
Etkin Madde:Drospirenon ve Etinil Estradiol
ATC Kodu:G03AA12
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8681026050044
Menşei:İthal
Fiyatı:22.52 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet Endikasyonları

Drosetil Doğum Kontrol Hapı gebeliğin önlenmesi amacıyla kullanılır. Drosetil doğum kontrolü dışında hormonlara bağlı olarak vücutta su tutulması, sivilce ve ciltte yağlanmadan şikayetçi olan kadınlarda kullanılır.

Drosetil etkin madde olarak 3 mg Drospirenon ve 0.03 mg Etinil Estradiol içerir.

Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet Kullanımı

Drosetil Doğum Kontrol Hapı paketin üstünde oklarla gösterildiği şekilde birbirini izleyen 21 gün boyunca hergün 1 tablet alarak kullanılır. İlk kez doğum kontrol hapı kullanmaya başlarken kanamanın olduğu 1. gün ilk tableti alınız ve hergün yaklaşık aynı zamanda birer adet almaya devam ediniz. Tabletler kanamanın 2 ila 5. günleri arasında da alınmaya başlanabilir. Fakat bu durumda ilk 7 gün boyunca kondom gibi "bariyer" doğum kontrol yöntemi de kullanmalısınız.

Her bir sonraki pakete 7 günlük, sıklıkla çekilme kanamasının izlendiği, tablet alınmayan dönemi takiben geçilir. Bu kanamanız genellikle son tabletin alınmasını takiben 2-3. gün başlar ve bir sonraki pakete başlandığında kesilmemiş olabilir.

Emzirme Döneminde Kullanımı
Emziren anneler bebeğini sütten kesinceye kadar Minaya kullanmamalıdır.

Hamilelikte Kullanımı
Minaya hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. İlacı kullanmaya başladığınız dönemde hamile kaldığınızı farkederseniz ilacın kullanımını durdurmalısınız.

Drosetil Fiyatı

Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 22.52 TL dir. Ladee Pharma firması tarafından satışa sunulan 8681026050044 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet ilacının Kategorisi

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Sistemik Hormonal Gebeliği Önleyici İlaçlar - Progestogenler ve Estrogenler, Sabit Kombinasyonlar - Estradiol ve Drospirenon

Drosetil Doğum Kontrol Hapı 3 mg/0.03 mg 21 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Drosetil kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

ATC Kodu Benzer Olan Drosetil Benzeri İlaçlar

Sıraİlaç Adı
1 -Angeliq 28 Film TabletDoğŸum Kontrol Hapları
İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com