Vemcaine Pump Sprey %10 50 ml

Dermatolojik İlaçlar - Antiprüritik İlaçlar - Kaşıntı Giderme İlaçları - Anestezik Kremler ve Spreyler - Lidokain
İlaç Bilgileri
Firma:Vem İlaç
Etkin Madde:Lidokain HCL
ATC Kodu:D04AB01
Kamu Kodu:A10036
Barkod:8699844510046
Menşei:Yerli
Fiyatı:19.14 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Vemcaine Pump Sprey %10 50 ml Endikasyonları

Vemcaine Pump Sprey; kozmetikte,lazer uygulamada, ayakta yapılan ameliyatlarda, derinin küçük yanık kesik ve hasarlarında ve aşağıdaki durumlarda görülebilcek ağrıları engellemek için lokal anestezik olarak kullanılır.
- Obstetrik: Doğumun son aşamalarında, epizyotomi ve perine dikişinden önce, ek ağrı deneti amacıyla.
- Otolaringoloji: Maksiller sinüs ponksiyonları ile ağız ve burun boşluğu, farinks ve epifarinkisteki küçük cerrahi girişimler. Parasentez.
- Solunum ve sindirim yollarına tüp, kateter ve benzeri cihazların takılması: Solunum ve üst gastrointestinal yollardaki endoskopik girişimlerde ve endotrakeal entübasyon sırasında orofarinks ve trakeada yüzeyel anestezi sağlayarak refleks aktivitenin ve hemodinamik tepkilerin azaltılması, tüp, kateter ve cihazların takılmasını kolaylaştırmak amacıyla.
- Diş hekimliği: Enjeksiyon, kalıp alma, radyografi ve diş taşlarının temizlenmesinden önce, kullanılır.

Vemcaine Pump Sprey Fiyatı

Vemcaine Pump Sprey %10 50 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 19.14 TL dir. Vem İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699844510046 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Vemcaine Pump Sprey %10 50 ml Etkin Maddesi

Vemcaine Pump Sprey %10 50 ml ilacının etkin maddesi olan Lidokain, orjinal ismiyle Lidocaine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 137-58-6 olup, molekül ağırlığı 176.16872 g/mol, formülü ise C10H8O3 dir. Lidokain maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar deri altı, damara enjekte, ve deri yüzeyine uygulama yollarından biriyle alınır.

Vemcaine Pump Sprey ilacının ana etkin maddesi Lidokain için Kimyasal Yapı Resmi:
Vemcaine Pump Sprey %10 50 ml (Lidokain) Kimyasal Yapısı (2 D) Vemcaine Pump Sprey %10 50 ml (Lidokain) Kimyasal Yapısı (3 D)

Vemcaine Pump Sprey %10 50 ml ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Antiprüritik İlaçlar - Kaşıntı Giderme İlaçları - Anestezik Kremler ve Spreyler - Lidokain

Vemcaine Pump Sprey %10 50 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Vemcaine Pump Sprey kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Vemcaine Pump Sprey Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Anestol Pomat (Krem) 30 g
2 -Ksilidin Pomat 30 g
3 -Lidestol Jel 30 g
4 -LMX 4 Krem %4 5x5 g
5 -Lokalen Pomat (Krem) 30 g
6 -Vemcaine Pump Sprey %10 50 ml
Vemcaine Pump Sprey
Vemcaine Pump Sprey
© Vem İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com