Tenoviral 245 mg 30 Tablet

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Sistemik Antiviral İlaçlar - Virüslere Karşı Direkt Etkili İlaçlar - Nükleozid ve Nükleotid Revers Transkriptaz İnhibitörleri - Tenofovir Disoproksil
İlaç Bilgileri
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Tenofovir Disoproksil
ATC Kodu:J05AF07
Kamu Kodu:A12599
Barkod:8699514091943
Menşei:Yerli
Fiyatı:210.66 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Tenoviral 245 mg 30 Tablet Endikasyonları

Tenoviral HBV (Hepatit B) ve HIV (insan İmmün Yetmezlik Virüsü) virüslerine karşı kullanılan, Tenofovir Disoproksil etkin maddesi içeren bir ilaçtır. Tenoviral, yetişkin kişilerde Hepatit B virüsünden kaynaklanan kronik hepatit hastalığını tedavi etmek ve de HIV enfeksiyonuna karşı kullanılmaktadır.

Hepatit B hastalığının tedavisinde Tenoviral kullanımı için HIV enfeksiyonunun olması gerekmemektedir. Tenoviral, HIV tedavisi için diğer HIV virüsü ilaçları ile kombine olarak kullanılır.

Tenoviral ilacının HIV hastalığının çaresi olmadığı bilinmeli, ayrıca Tenoviral'in kullanımı ile de Hepatit B ve HIV virüsünü başkalarına bulaştırma riskinin devam ettiği unutulmamalıdır.

Tenoviral Fiyatı

Tenoviral 245 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 210.66 TL dir. Abdi İbrahim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699514091943 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Tenoviral 245 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Tenoviral 245 mg 30 Tablet ilacının etkin maddesi olan Tenofovir, orjinal ismiyle Tenofovir maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 147127-20-6 olup, molekül ağırlığı 287.212322 g/mol, formülü ise C9H14N5O4P dir. Tenofovir maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.

Tenoviral ilacının ana etkin maddesi Tenofovir için Kimyasal Yapı Resmi:
Tenoviral 245 mg 30 Tablet (Tenofovir) Kimyasal Yapısı (2 D) Tenoviral 245 mg 30 Tablet (Tenofovir) Kimyasal Yapısı (3 D)

Tenoviral 245 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Sistemik Antiviral İlaçlar - Virüslere Karşı Direkt Etkili İlaçlar - Nükleozid ve Nükleotid Revers Transkriptaz İnhibitörleri - Tenofovir Disoproksil

Tenoviral 245 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Tenoviral kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tenoviral
Tenoviral
© Abdi İbrahim İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com