Systral Jel 20 g

Dermatolojik İlaçlar - Antiprüritik İlaçlar - Kaşıntı Giderme İlaçları - Vücut Yüzeyine Uygulanan Antihistaminikler - Klorfenoksamin (topikal)

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Systral Jel 20 g
Firma:İ.E. Ulagay İlaç
Etkin Madde:Klorfenoksamin (topikal)
ATC Kodu:D04AA34
Kamu Kodu:A07604
Barkod:8699508340019
Fiyatı:92,01 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Systral Jel 20 g Endikasyonları

Systral Jel, Klorfenoksamin etkin maddesi içeren, antihistaminikler grubuna dahil bir ilaçtır. Systral Jel, böcek sokması, egzema, kurdeşen (ürtiker), yüzeysek yanıklar, güneş yanığı, donma nedeniyle oluşan alerjik durum ve deniz anası yanıkları için kullanılır.

Systral Jel 20 g Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Systral Jel kullanımı ile de bazı yan etkiler görülebilir.

Vücutta geniş alanlara uygulama sonucu; ani gelişen hırıltılı nefes alma, nefes alma güçlüğü, yüz, göz kapağı veya dudakta şişme ile döküntü ve kaşıntı gibi yan etkiler görülür ise Systral Jel'e karşı ciddi alerjiniz olduğu anlamına gelir. Bu yan etkiler oldukça seyrek görülür. Bu yan etkilerden biri ile karşılaşmanız durumunda en yakın hastanenin acil bölümüne başvurmalısınız.

Systral'ı vücudun geniş alanlarına uygulanması sonucu uyuşukluk görülebilir.

Systral Jel 20 g Kullanımı

Hamilelikte Kullanımı
Systral Jel'in hamilelik döneminde kullanımına ilişkin bilinen zararlı bir etkisi bulunmamaktadır. Fakat hamileliğiniz ilk 3 ayında (1. trimester) geniş yüzeylere uygulanmamalıdır.

• Emzirme döneminde meme bölgesine uygulanmamalıdır.
• Çocuklar için özel bir doz önerisi bulunmamaktadır.
• Yaşlılar için özel bir doz önerisi bulunmamaktadır.
• Böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastalar için özel bir doz önerisi yoktur.

Systral Jel, doktorunuz farklı bir şekilde önermediği takdirde derinin hastalıklı/kaşıntılı bölümlerine günde birçok defa sürülebilir. Uygulama belirtiler hafifleyinceye kadar uygulanır. Jel'i kullanım süreniz 7 günü geçmemelidir.

Systral Jel Fiyatı

Systral Jel 20 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 05.05.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 92,01 TL dir. İ.E. Ulagay İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699508340019 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Systral Jel 20 g ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Antiprüritik İlaçlar - Kaşıntı Giderme İlaçları - Vücut Yüzeyine Uygulanan Antihistaminikler - Klorfenoksamin (topikal)

Systral Jel 20 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Systral Jel kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.