Spasmomen 40 mg 30 Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Bağırsak Hastalıkları - Sentetik Antikolinerjikler - Otilonyum Bromür
İlaç Bilgileri
Firma:Ufsa İlaç
Etkin Madde:Otilonyum Bromür
ATC Kodu:A03AB06
Kamu Kodu:A07395
Barkod:8699832090062
Menşei:İthal
Fiyatı:10.66 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Spasmomen 40 mg 30 Tablet Endikasyonları

Spasmomen bağırsak hastalıklarında kullanılan bir ilaçtır. Spasmomen 40 mg barsak kaslarının aşırı seviyede büzülmesini ve hızını kontrol eder ve barsak spazmlarını hafifletir. İlaç gerilme ve hareket sorunları ile karakterize olan sindirim sistemi durumlarında, ağrılı barsak spazmlaında ve irritabl barsak sendromunda kullanılmaktadır.

Spasmomen 40 mg 30 Tablet Kullanımı

Doktorunuz başka dozlarda önermedi ise günde 2-3 kez 1 tablet alarak uygulanır. İlaç su ile yutularak, mümkünse yemek yemeden 20 dakika kadar önce alınmalıdır.
Spasmomen'in çocuklarda kullanımı uygun değildir. Yaşlı hastalar ise doktorunun farklı bir önerisi olmadığı durumlarda yetişkinler gibi günde 2-3 kez 1 tablet dozunda kullanabilir. Böbrek ve/veya karaciğer yetmezliği olan kişilerde de doz ayarlamasına gerek bulunmamaktadır.

Spasmomen 40 mg 30 Tablet Fiyatı

Spasmomen 40 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 10.66 TL dir. Ufsa İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699832090062 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Spasmomen 40 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Spasmomen 40 mg 30 Tablet ilacının etkin maddesi olan Otilonyum Bromür, orjinal ismiyle Otilonium Bromide maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) ? olup, molekül ağırlığı 563.56672 g/mol, formülü ise C29H43BrN2O4 dir. Otilonyum Bromür maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.

Spasmomen 40 mg 30 Tablet ilacının ana etkin maddesi Otilonyum Bromür için Kimyasal Yapı Resmi:
Spasmomen 40 mg 30 Tablet (Otilonyum Bromür) Kimyasal Yapısı (2 D) Spasmomen 40 mg 30 Tablet (Otilonyum Bromür) Kimyasal Yapısı (3 D)

Spasmomen 40 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Gastrointestinal Fonksiyonel Hastalıklar - Bağırsak Hastalıkları - Sentetik Antikolinerjikler - Otilonyum Bromür

Spasmomen 40 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Spasmomen 40 mg 30 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com