Rennie Çiğneme Tableti 680 mg 48 Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Antiasit İlaçlar (Mide Asidi İlaçları) - Magnezyum Aluminyum Kalsiyum Kombinasyonları - Kalsiyum Karbonat ve Magnezyum Karbonat

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Rennie Çiğneme Tableti 680 mg 48 Tablet
Firma:Bayer İlaç
Etkin Madde:Kalsiyum Karbonat ve Magnezyum Karbonat
ATC Kodu:A02AD01
Kamu Kodu:A06672
Barkod:8699546085767
Fiyatı:115,29 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Rennie Çiğneme Tableti 680 mg 48 Tablet Endikasyonları

Rennie Çiğneme Tableti genellikle mide ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılır. Rennie Çiğneme Tableti ülser ve gastrit tipi ağrılarda, tekrarlayan mide ağrılarında, mide ekşimesinde, hazımsızlık, şişkinlik, bulantı, kusma gibi durumlarda, yanma, göğüste ağrılı yanma hissi gibi rahatsızlıklarda, ve gaz gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir.

Rennie Çiğneme Tableti 680 mg 48 Tablet Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Rennie Çiğneme Tableti'nin kullanımı ile de ilacın içeriğindeki maddelere duyarlı olan hastalarda bazı yan etkiler görülebilir.

Çok ciddi yan etkileri
• Döküntü
• Kabartılı kızarıklar
• El, ayak, bilek, yüz, dudakların şişmesi veya özellikle ağız veya boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak boyutta şişmesi

Bu yan etkiler görülürse derhal doktorunuzu bildirmeli veya bir hastaneye başvurmalısınız.

Ciddi yan etkileri
• Mide rahatsızlıkları
• Özellikle böbrek yetmezliği olan kişilerde; bulantı, kusma, kabızlık, kas güçsüzlüğü, karın ağrısı, kalbin ritim bozukluğu, bilinç bulanıklığı, hipotansiyon, reflekz zayıflaması, kemik ağrısı,
• İshal
• Süt alkali sendromu olan kişilerde; tat alamama, iştahsızlık, kronik yorgunluk, kireçlenme, baş ağrısı, yemeklerden sonra ağırlık hissi, uyuşukluk

Bu yan etkiler görüldüğünde de acil tıbbi yardım gerekebilir.

Rennie Çiğneme Tableti 680 mg 48 Tablet Kullanımı

Doktorunuz Rennie ilacı için farklı bir kullanım şekli önermedi ise, Rennie Çiğneme Tableti yemeklerden sonra 1 veya 2 tablet olrak çiğnenerek ya da emilerek kullanılır. Rennie'yi yemeklerden takribi 1 saat sonra ve de yatarken almanız önerilir. Bir günde 16 tableti geçmemek üzere yanma veya ağrı sırasında da 1-2 tablet kullanılabilir.

Yani Rennie doktorunuz tarafından başka bir şekilde önerilme takdirde, Sabah, Öğle, Akşam yemeklerinden 1 saat kadar sonra 1 veya 2 tablet, ayrıca yanma ya da ağrı sırasında 1 veya 2 tablet şekline kullanılabilir.

Rennie Çiğneme Tableti Fiyatı

Rennie Çiğneme Tableti 680 mg 48 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 115,29 TL dir.

Rennie Çiğneme Tableti 680 mg 48 Tablet ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Mide İlaçları - Antiasit İlaçlar (Mide Asidi İlaçları) - Magnezyum Aluminyum Kalsiyum Kombinasyonları - Kalsiyum Karbonat ve Magnezyum Karbonat
Rennie Çiğneme Tableti ilaç eşdeğer kodu: E399A

Rennie Çiğneme Tableti 680 mg 48 Tablet Uyarılar

Hamilelerde Rennie Kullanımı
Rennie ilacının gebelik kategorisi B'dir. Rennie içerisinde bulunan Kalsiyum Karbonat ve Magnezyum Karbonat hamilelik döneminde kullanılabilir. Fetus (anne karnındaki bebek) için bir risk oluşturmaz. Fakat uzun süreli ve de yüksek dozlarda kullanmadan kaçınılmalıdır.

Emzirme Döneminde Rennie
Hamile bayanlarda olduğu gibi, bebek emziren annelerde de Rennie kullanımının bir sakıncası yoktur. Fakat uzun süreli ve de yüksek dozlarda kullanımdan kaçınılmalıdır.

Araç ve Makina Kullanımı ve Rennie
Rennie kullanımının, otomobil, araç, makine gibi vasıtaları kullanılması üzerinde bilinen olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır.

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Rennie Çiğneme Tableti kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.