Rantudil Forte 60 mg 20 Kapsül

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Asetik Asit Türevi İlaçlar - Asemetasin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Rantudil Forte 60 mg 20 Kapsül
Firma:Meda Pharma İlaç
Etkin Madde:Asemetasin
ATC Kodu:M01AB11
Kamu Kodu:A09733
Barkod:8698856150103
Fiyatı:92,01 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Rantudil Forte 60 mg 20 Kapsül Endikasyonları

Ateş düşürücü, ağrı kesici, iltihap giderici özelliklere sahip olan Rantudil Forte Asemetasin etken maddesini içerir. Bel ağrısı olarak bilinen lumbago, tenosinovit, romatoid artrit, aktif artrozlar, kronik psöriatik artrit, gut krizi, ankilozan spondilit, tendinit, kan damarlarında görülebilen iltihaplanması, burşit ve amelitlardan sonra oluşabilen yumuşak doku hasarı, ağrı ve şişkinlik durumlarında kullanılmaktadır.

Rantudil Forte 60 mg 20 Kapsül Kullanımı

Rantudil Forte, yemekle birlikte ya da yemekten hemen sonra alınmalıdır. İlacın bu şekilde kullanımı mide rahatsızlığına neden olma ihtimalini azaltabilir.

Hamilelikte Kullanımı
Rantudil 3. trimester döneminde yani hamileliğin son 3 ayında kullanılmaz. İlk 6 aylık hamilelik döneminde de doktor tarafından kullanılması söylenmedikçe kullanılmamalıdır. Tedaviye başladıktan sonra hamile kalmanız durumunda eczacınıza ya da doktorunuza danışınız.

Emzirme Döneminde Kullanımı
Laktasyon döneminde bulunan emziren anneler Rantudil'i kullanmamalıdır.

Rantudil Forte Fiyatı

Rantudil Forte 60 mg 20 Kapsül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 92,01 TL dir.

Rantudil Forte 60 mg 20 Kapsül ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Asetik Asit Türevi İlaçlar - Asemetasin

Rantudil Forte 60 mg 20 Kapsül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Rantudil Forte kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.