Proflam Şurup 150 ml

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Ketoprofen

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Proflam Şurup 150 ml
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Ketoprofen
ATC Kodu:M01AE03
Kamu Kodu:A10915
Barkod:8699514570011
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Proflam Şurup 150 ml Endikasyonları

Proflam Şurup, Ketoprofan etken maddesi içerir ve ateşin düşürücü ilaçlardan biridir. Proflam, 6 aylıktan büyük bebekler ile 11 yaşına kadarki çocuklarda kullanılır.

Proflam Şurup 150 ml Kullanımı

Proflam Şurup hastanın kilosu ile orantılı olarak artan bir dozda uygulanmalıdır. Günde 3 ila 4 kez kg başına 0.5 mg uygulama dozu önerilir. İlacın içerisinde bulunan pipet yardımıyla çocuğunuzun ağırlığına denk gelen çizgiye kadar çekmeniz ve o düzeyde doz uygulamanız uygundur. Bir gün içerisinde, çocuğun kilosu başına uygulanan toplam doz 2 mg'ı geçmemelidir. Genellikle 3 ila 4 gün süren tedavi süresince, ilacın alım süreleri arası en az 4 saat olmalıdır. Şurup ağız yoluyla vücuda alınır.

Proflam Şurup 150 ml Etkin Maddesi

Ketoprofen

Proflam Şurup ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:
Proflam Şurup 150 ml () Kimyasal Yapısı (2 D)Proflam Şurup 150 ml () Kimyasal Yapısı (3 D)

Proflam Şurup 150 ml ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Ketoprofen

Proflam Şurup 150 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Proflam Şurup kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.