Pharmaspirin 300 mg 100 Tablet

Sinir Sistemi - Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) - Diğer Analjezik ve Antipiretikler - Salisilik Asit ve Türevleri - Asetilsalisik Asit

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Pharmaspirin 300 mg 100 Tablet
Firma:Sodhan İlaç
Etkin Madde:Asetilsalisilik Asit
ATC Kodu:N02BA01
Kamu Kodu:A06132
Barkod:8699743011125
Fiyatı:8,37 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Pharmaspirin 300 mg 100 Tablet Fiyatı

Pharmaspirin 300 mg 100 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 11.07.2022 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 8,37 TL dir. Sodhan İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699743011125 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Pharmaspirin 300 mg 100 Tablet Etkin Maddesi

Pharmaspirin 300 mg 100 Tablet ilacının etkin maddesi olan Asetilsalisilik Asit, orjinal ismiyle Acetylsalicylic Acid maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 50-78-2 olup, molekül ağırlığı 180.15742 g/mol, formülü ise C9H8O4 dir. Asetilsalisilik Asit maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.


Pharmaspirin 300 mg 100 Tablet ilacının ana etkin maddesi Asetilsalisilik Asit için Kimyasal Yapı Resmi:
Pharmaspirin 300 mg 100 Tablet (Asetilsalisilik Asit) Kimyasal Yapısı (2 D)Pharmaspirin 300 mg 100 Tablet (Asetilsalisilik Asit) Kimyasal Yapısı (3 D)

Pharmaspirin 300 mg 100 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik) - Diğer Analjezik ve Antipiretikler - Salisilik Asit ve Türevleri - Asetilsalisik Asit

Pharmaspirin 300 mg 100 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Pharmaspirin 300 mg 100 Tablet kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.