Palexil Jel 30 g

Dermatolojik İlaçlar - Akne İlaçları - Sivilce İlaçları - Retinoid İçeren Kremler - Adapalen
İlaç Bilgileri
Firma:Koçak Farma İlaç
Etkin Madde:Adapalen
ATC Kodu:D10AD03
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699828340027
Menşei:Yerli
Fiyatı:19.45 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Palexil Jel 30 g Endikasyonları

Palexil Jel; deri keseciğinin ucunun tıkanması sonucunda kesecik içinde bulunan epitel hücrelerinin pul pul dökülmesi ile ve yağ birikimi ile oluşan kütle (komedon) tedavisinde, papül ve püstüllerin oluşturduğu sivilcenin tedavisinde kullanılır.

Palexil Jel Fiyatı

Palexil Jel 30 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 19.45 TL dir. Koçak Farma İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699828340027 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Palexil Jel 30 g Etkin Maddesi

Palexil Jel 30 g ilacının etkin maddesi olan Adapalen, orjinal ismiyle Adapalene maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 106685-40-9 olup, molekül ağırlığı 412.52012 g/mol, formülü ise C28H28O3 dir. Adapalen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar vücut yüzeyine uygulama yoluyla alınır.

Palexil Jel ilacının ana etkin maddesi Adapalen için Kimyasal Yapı Resmi:
Palexil Jel 30 g (Adapalen) Kimyasal Yapısı (2 D) Palexil Jel 30 g (Adapalen) Kimyasal Yapısı (3 D)

Palexil Jel 30 g ilacının Kategorisi

Dermatolojik İlaçlar - Akne İlaçları - Sivilce İlaçları - Retinoid İçeren Kremler - Adapalen

Palexil Jel 30 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Palexil Jel kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Palexil Jel Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Differin Jel %0.1 30 g
2 -Palexil Jel 30 g
Palexil Jel
Palexil Jel
© Koçak Farma İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com