Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı)

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Sistemik Hormonal Gebeliği Önleyici İlaçlar - Acil Kontraseptif İlaçlar - Levonorgestrel
İlaç Bilgileri
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Levonorgestrel
ATC Kodu:G03AD01
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699704011638
Menşei:İthal
Fiyatı:18.27 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı) Endikasyonları

Norlevo halk arasında ertesi gün hapı olarak adlandırılan, beklenmeyen ilişkiler sonrası kullanılan bir doğum kontrol hapıdır. Norlevo koruyucu spiralin çıkarılmaması, kondom delinmesi, oral kontraseptifin unutulması ya da tecavüz gibi durumlar sonrası gebe kalmayı önleyici olarak ilişkiden sonraki en fazla 72 saat içinde kullanılır. Norlevo ilişkiden ne kadar kısa süre sonra kullanılırsa etkisini o derece fazla gösterir ve gebelik riskini düşürür.

Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı) Yan Etkileri

Ürtiker (kurdeşen), nefes alma zorluğu, yüz, dil, dudak veya boğaz da şişkinlik gibi yan etkiler çok ciddi yan etkilerdir. Bu yan etkilerden biri ve birkaçı ile karşılaşırsanız derhal doktorunuza başvurun ya da en yakın hastanenin acil servisine gidiniz.

Bunlar dışında, baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, karın ağrısı ve meme hassasiyeti gibi yan etkileri görülebilir. Bu durumlarla karşılaştığınızda doktorunuza bilgi verdikten sonra önerileri doğrultusunda ilaca devam edebilirsiniz.

Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı) Kullanımı

Norlevo "ertesi gün hapı" korunulmadan girilen cinsel temastan sonra en fazla 72 saat içerisinde alınmalıdır. Mümkün olduğunca erken, tercihen ilk 12 saat içerisinde iki tablet tek bir doz olarak birlikte alınmalıdır. İlaç, adet dönemi boyunca herhangi bir zamanda alınabilir.

• İlaç alındıktan sonraki ilk üç saat içerisinde kusmanız durumunda iki tablet daha almalısınız.
• Norlevo'yu kullandıktan sonraki adet dönemine kadar kondom gibi lokal gebelik önleyici yöntemin kullanılması önerilir.
• Norlevo alındıktan sonra korumasız olarak bir başka cinsel ilişkiye daha girerseniz (aynı adet periyodu içinde) tabletler gebelik önleyici etkilerini göstermez.
• Düzenli olarak doğum kontrol hapı kullananların Norlevo'yu kullanmasında sakınca yoktur.
• Norlevo kullanımı sonrası ilk adet kanamanız genellikle normal miktarda ve normal günde gerçekleşir. Fakat bazen normal tarihin birkaç gün öncesi ya da birkaç gün sonrası adet görülmesi mümkündür.
• Norlevo kullandıktan sonraki dönemde adet gününüz 5 günden fazla gecikirse, beklenenden az veya fazla miktarda olursa ya da hamile olduğunuzu düşünüyorsanız hamilelik olasılığını dışlamak için gebelik testi yapmalısınız.
• Norlevo kullanımından sonra hamile kalmanız durumunda doktorunuza başvurmanız önemlidir.

Çocuklarda ve Yaşlılarda Kullanımı
Norlevo çocuklarda ve yaşlılarda kullanılmaz.

Özel Durumlar
Böbrek yetmzliği olanlar için doz ayarlaması gerekli değildir. Fakat ağır karaciğer yetmezliği olanlarda kullanımı önerilmez.

Emzirme Dönemi
Norlevo'nun etkin maddesi levonorgestrel anne sütüne geçer. Bu nedenle ilacı almadan önce bebeğinizi emzirmeniz, aldıktan sonraki 8 saat boyunca da emzirmemeniz önerilir.

Norlevo Fiyatı

Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı), ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 18.27 TL dir. Abdi İbrahim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699704011638 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı) Etkin Maddesi

Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı) ilacının etkin maddesi olan Levonorgestrel, orjinal ismiyle Levonorgestrel maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 797-63-7 olup, molekül ağırlığı 312.44582 g/mol, formülü ise C21H28O2 dir. Levonorgestrel maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi X'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız ve ... yollarından biriyle alınır.

Norlevo ilacının ana etkin maddesi Levonorgestrel için Kimyasal Yapı Resmi:
Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı) (Levonorgestrel) Kimyasal Yapısı (2 D) Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı) (Levonorgestrel) Kimyasal Yapısı (3 D)

Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı) ilacının Kategorisi

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Sistemik Hormonal Gebeliği Önleyici İlaçlar - Acil Kontraseptif İlaçlar - Levonorgestrel

Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı) Formülü

Norlevo'nun içerdiği etkin madde ve yardımcı maddeler şunlardır;
• Levonorgestrel
• Laktoz monohidrat
• Mısır nişastası
• Povidon
• Kolloidal susuz silika
• Magnezyum stearat

Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı) Kontrendikasyonları/h2>

Norlevo'nun etkin maddesi Levonorgestrel'e ya da ilaçta kullanılan yardımcı maddelere aşırı duyarlılığı olanlar ile hamile olanlar Norlevo'yu kullanmamalıdır.

• Daha önce ektopik gebelik geçirenler,
• Yumurtalığından rahme uzanan kanal boyunca enfeksiyonu olanlar,
• İlaçların vücudunuz tarafından emilimini bozan şiddetli sindirim sistemi hastalığı olanlar,
• Kanın damar içerisinde pıhtılaşmasına neden olan kişisel veya ailesel öyküsü olanlar,
• Ciddi karaciğer fonksiyon bozukluğu olanlar,
• Ciddi barsak emilim sorunu olanlar

Norlevo'yu dikkatli kullanmalı, ilacı kullanmadan önce doktoruna danışmalıdır.

Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı) Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Norlevo kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Norlevo Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Norlevo 750 mcg 2 Tablet (ertesi gün hapı)
Norlevo
Norlevo
© Abdi İbrahim İlaçDoğŸum Kontrol Hapları
İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com