Nexetin 20 mg 28 Kapsül

Sinir Sistemi - Psikoanaleptikler - Antidepresanlar - Diğer Antidepresanlar - Duloksetin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Nexetin 20 mg 28 Kapsül
Firma:Nobel İlaç
Etkin Madde:Duloksetin HCL
ATC Kodu:N06AX21
Kamu Kodu:A13830
Barkod:8699262160038
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Nexetin 20 mg 28 Kapsül Endikasyonları

Nexetin Duloksetin HCL etken maddesine sahiptir. Nexetin kadınlarda stres üriner inkontinans yani gülme, hapşırma, ağır kaldırma gibi durumlarda idrar kaçırma hastalığının tedavisi için kullanılır. Nexetin içerdiği Duloksetin HCL ile idrarınızı tutmanızı sağlayan kasların gücünü arttırmaktadır.
Nexetin sadece erişkinlerde kullanılabilir.

Nexetin 20 mg 28 Kapsül Kullanımı

Hamilelik Döneminde Kullanımı: etkin maddesi içeren Nexetin'in hamilelik döneminde kullanılması bebeğe zarar verebilir! Nexetin'i kullanıp kullanmmaya doktorla yapılacak potansiyel fayda/potansiyel risk değerlendirmesinden sonra karar verilmelidir. Gebe kalmayı planlayan bayanlar bu durumu doktoruna bildirmeli, ilacı kullanmaya başladıktan sonra hamile kalındığının farkedilmesi durumunda ise hemen doktor veya eczacınıza danışmalısınız.

Nexetin 20 mg 28 Kapsül Etkin Maddesi

Nexetin ilacının etkin maddesi olan Duloksetin, orjinal ismiyle Duloxetine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 116539-59-4 olup, molekül ağırlığı 297.41456 g/mol, formülü ise C18H19NOS dir. Duloksetin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.


Nexetin ilacının ana etkin maddesi Duloksetin için Kimyasal Yapı Resmi:
Nexetin 20 mg 28 Kapsül (Duloksetin) Kimyasal Yapısı (2 D)Nexetin 20 mg 28 Kapsül (Duloksetin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Nexetin 20 mg 28 Kapsül ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoanaleptikler - Antidepresanlar - Diğer Antidepresanlar - Duloksetin

Nexetin 20 mg 28 Kapsül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Nexetin kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.