Nasovine Nazal Sprey

Solunum Sistemi - Burunla İlgili İlaçlar - Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar - Sempatomimetikler - Ksilometazolin HCL

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Nasovine Nazal Sprey
Firma:Avixa İlaç
Etkin Madde:Ksilometazolin HCL
ATC Kodu:R01AA07
Kamu Kodu:A11027
Barkod:8681801540029
8699839540089
Fiyatı:73,75 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Nasovine Nazal Sprey Endikasyonları

Nasovine Sprey;
• Orta kulak iltihabında nazofarenks mukozasının dekonjesyonu için yardımcı tedavi olarak,
• Soğuk algınlığı, saman nezlesi veya diğer alerjik rinitlere ve rinosinüzitlere bağlı nazal konjesyonun giderilmesinde,
• Paranazal sinüs hastalıklarında sekresyonun drenajına yardımcı olarak,
• Rinoskopi gibi teşhis amaçlı girişimleri ve nazal ve paranazal sinüs operasyonlarını kolaylaştırmak için nazal dekonjestan amaçlı kullanılmaktadır.

Nasovine Sprey Fiyatı

Nasovine Nazal Sprey, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 25.07.2023 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 73,75 TL dir. Avixa İlaç firması tarafından satışa sunulan 8681801540029 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Nasovine Nazal Sprey Etkin Maddesi

Nasovine Sprey ilacının etkin maddesi olan Ksilometazolin HCL, orjinal ismiyle Xylometazoline maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 526-36-3 olup, molekül ağırlığı 244.37516 g/mol, formülü ise C16H24N2 dir. Ksilometazolin HCL maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar burundan sprey ve damla yollarından biriyle alınır.


Nasovine Sprey ilacının ana etkin maddesi Ksilometazolin HCL için Kimyasal Yapı Resmi:
Nasovine Nazal Sprey (Ksilometazolin HCL) Kimyasal Yapısı (2 D)Nasovine Nazal Sprey (Ksilometazolin HCL) Kimyasal Yapısı (3 D)

Nasovine Nazal Sprey ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Burunla İlgili İlaçlar - Topikal Dekonjestanlar ve Diğer Nazal İlaçlar - Sempatomimetikler - Ksilometazolin HCL

Nasovine Nazal Sprey Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Nasovine Sprey kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.