Mucocure Şurup %4 100 ml

Solunum Sistemi - Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları - Öksürük Önleyici Hariç Ekspektoranlar - Mukolitikler (Balgam Söktürücü İlaçlar) - Asetilsistein

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Mucocure Şurup %4 100 ml
Firma:Bilim İlaç
Etkin Madde:Asetilsistein
ATC Kodu:R05CB01
Kamu Kodu:A13328
Barkod:8699569570240
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Mucocure Şurup %4 100 ml Endikasyonları

Mucocure, asetilsistein etken maddeli, balgam sökücü bir ilaçtır. Mucocure mukolitikler kategorisinde bir ilaç olup, balgamın azaltılması/atılması, bronkopulmoner hastalıkta, bronşiyal sekresyon bozukluklarının tedavi edilmesi amacıyla kullanılır. Mucocure ayrıca aşırı dozda parasetamol içeren bir ilaç alımı sonrası görülebilen karaciğer yetmezliğinin tedavisi amacıyla da doktor tavsiyesiyle kullanılabilir.

Mucocure Şurup %4 100 ml Etkin Maddesi

Mucocure ilacının etkin maddesi olan Asetilsistein, orjinal ismiyle Acetylcysteine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 616-91-1 olup, molekül ağırlığı 163.19486 g/mol, formülü ise C5H9NO3S dir. Asetilsistein maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız, damar içine enjekte ve içe çekilme yollarından biriyle alınır.

Mucocure ilacının ana etkin maddesi Asetilsistein için Kimyasal Yapı Resmi:
Mucocure Şurup %4 100 ml (Asetilsistein) Kimyasal Yapısı (2 D)Mucocure Şurup %4 100 ml (Asetilsistein) Kimyasal Yapısı (3 D)

Mucocure Şurup %4 100 ml ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları - Öksürük Önleyici Hariç Ekspektoranlar - Mukolitikler (Balgam Söktürücü İlaçlar) - Asetilsistein

Mucocure Şurup %4 100 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Mucocure kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.