Merdex SR 200 mg 16 Kapsül

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Flurbiprofen

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Merdex SR 200 mg 16 Kapsül
Firma:Aset İlaç
Etkin Madde:Flurbiprofen
ATC Kodu:M01AE09
Kamu Kodu:A11238
Barkod:8699724160040
Fiyatı:
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Merdex SR 200 mg 16 Kapsül Endikasyonları

Merdex, Flurbiprofen etken maddesi içerir. Merdex SR içaerdiği bu etken madde ile, romatoid artrit, osteoartrit, ankilozan spondilit, bursit, tendinit, adet dönemi ağrıları ve yumuşak doku yaralanması durumlarında kullanılır.

Merdex SR 200 mg 16 Kapsül Kullanımı

Hamilelik Döneminde Kullanımı
Merdex SR gebelik döneminde doktor tarafından tavsiye edilmediği sürece kullanılmamalıdır. Hamileliğin ileriki safhalarında ise (6. aydan itibaren) Merdex SR kullanılmamalıdır.

Emzirme Döneminde Kullanımı
Merdex SR'nin etken maddesi olan Flurbiprofen anne sütüne geçer. Bebeğe zarar verebilecek bu durum nedeniyle Merdex'i emziren anneler kullanmamalıdır.

Merdex SR 200 mg 16 Kapsül Etkin Maddesi

Merdex ilacının etkin maddesi olan Flurbiprofen, orjinal ismiyle Flurbiprofen maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 5104-49-4 olup, molekül ağırlığı 244.260923 g/mol, formülü ise C15H13FO2 dir. Flurbiprofen maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Merdex ilacının ana etkin maddesi Flurbiprofen için Kimyasal Yapı Resmi:
Merdex SR 200 mg 16 Kapsül (Flurbiprofen) Kimyasal Yapısı (2 D)Merdex SR 200 mg 16 Kapsül (Flurbiprofen) Kimyasal Yapısı (3 D)

Merdex SR 200 mg 16 Kapsül ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Antienflamatuar ve Antiromatikler - Steroid Olmayan İlaçlar (nonsteroid) - Propiyonik asit türevleri - Flurbiprofen

Merdex SR 200 mg 16 Kapsül Formülü

Merdex'in etken maddesi, yani hastalığınız için asıl etkili olan madde Flurbiprofen'dir. Fakat Flurbiprofen dışında diğer tüm ilaçlarda olduğu gibi Merdex'te de yardımcı maddeler vardır. Merdex içeriğinde bulunan yardımcı maddeler şöyledir;
Amonyum metakrilat kopolimer karışımı, FD&C blue #2 (E132), Jelatin, Nötral pellet, Silikon dioksit, Titanyum dioksit (E171) ve Trietil sitrat.

Merdex SR 200 mg 16 Kapsül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Merdex kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.