Leucostim 15 MIU SC/IV 10 Enjektör

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - İmmünostimülanlar - İmmünostimülan İlaçlar - Koloni Stimulan Faktörleri - Filgrastim

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Leucostim 15 MIU SC/IV 10 Enjektör
Firma:Dem İlaç
Etkin Madde:Filgrastim
ATC Kodu:L03AA02
Kamu Kodu:A11686
Barkod:8699769950286
8699769950040
Fiyatı:
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Leucostim 15 MIU SC/IV 10 Enjektör Endikasyonları

Leucostim 15 MIU 10 Enjektör;
- İndüksiyon veya konsolidasyon kemoterapisi alan akut miyeloid lösemili hastalarda: Akut miyeloid lösemili yetiskinlerin indüksiyon veya konsolidasyon kemoterapi tedavisini takiben nötrofil sayısının düzelmesi ve atesin süresininin kısaltılmasında etkilidir.
- Kemik iligi nakli alan kanser hastalarında: Miyeloablatif tedaviden sonra kemik iligi nakli uygulanan hastaların nötropeni süresinin azaltılmasında ve atesle seyreden nötropeni gibi klinik komplikasyonlarında etkilidir.
- Miyelosupresif tedavi gören kanser hastalarında: Miyeloid lösemi haricindeki malign hastalık nedeniyle miyelosupresif anti kanser ilaçları ile tedavi gören hastalarda, febril nötropeni olus sıklıgının ve nötropeni süresinin azaltılmasında etkilidir.
- Periferik kan projenitör hücrelerinin (PKPH) mobilizasyonu amaçlanan hastalarda: Miyelosupresif ya da miyeloablatif tedavi sonrasında otolog periferik kan projenitör hücrelerinin mobilizasyonu amacıyla tek basına veya kemik iligi baskılayıcı kemoterapiyi takiben PKPH infüzyonu ile saglanan hematopoetik iyilesmeyi hızlandırmaya yönelik uygulamalar için etkilidir.
- Agır kronik nötropenili hastalarda: Konjenital nötropeni, siklik nötropeni veya idiyopatik nötropenili semptomatik hastalarda ates, enfeksiyonlar, agız-yutak yolu ülserleri gibi nötropeni sekellerinin sıklık ve süresinin azaltılmasına yönelik kronik tedavide etkilidir.

Leucostim 15 MIU SC/IV 10 Enjektör ilacının Kategorisi

Antineoplastik ve İmmünomodülatör Ajanlar - İmmünostimülanlar - İmmünostimülan İlaçlar - Koloni Stimulan Faktörleri - Filgrastim

Leucostim 15 MIU SC/IV 10 Enjektör Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Leucostim 15 kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.