Jardiance 10 mg 30 Tablet

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Diyabet (Şeker Hastalığı) İlaçları - Kan Şekerini Düşüren İlaçlar - Sodyum Glukoz Taşıyıcı 2 İnhibitörleri (SGLT2) - Empagliflozin
İlaç Bilgileri
Firma:Boehringer Ingelheim İlaç
Etkin Madde:Empagliflozin ve Metformin
ATC Kodu:A10BK03
Kamu Kodu:A16754
Barkod:8699693090119
Menşei:Yerli
Fiyatı:151.6 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Jardiance 10 mg 30 Tablet Endikasyonları

Jardiance 10 mg, etkin madde olarak, empagliflozin içerir. Empagliflozin, böbreklerde bulunan sodyum glikoz taşayıcı 2 inhibitörü (SGLT-2) adlı proteini bloke ederek etkisini gösterir. SGLT- 2, kan böbreklerden süzülürken, kan şekerinin emilerek kan dolaşımına geçmesini sağlar ve idrar atılımını önler. Bu ilaç, bu proteini bloke ederek, kan şekerinin (glikoz) idrar atılmasına ve tip-2 diyabet hastalığınız nedeniyle çok yüksek olan kan şekeri düzeyinin düşmesini sağlar.

Doktorunuz bu ilacı, kan şekerinizin düşmesine yardımcı olması için reçete etmiştir.
•Jardiance, erişkin hastalarda (18yaş ve üzeri), tek başına diyet ve egzersiz ile kontrol edilemeyen tip-2 diyabet(şeker hastalığı)tedavisinde kullanılır.

•Jardiance, metformin(diğer bir şeker hastalığı ilacı) kullanamayan hastalarda tek başına, diğer ilaçlar olmadan kullanılabilir.

•Jardiance diğer ilaçlarla birlikte de diyabet tedavisinde kullanılabilir. Bu ilaçlar ağızdan alınabilir veya insülin gibi enjeksiyon ile uygulanabilir.

Doktorunuz, eczacınız veya hemşirenizin size anlattığı diyet ve egzersiz programına devam etmeniz son derece önemlidir

Jardiance Fiyatı

Jardiance 10 mg 30 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 29.03.2019 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 151.6 TL dir. Boehringer Ingelheim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699693090119 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Jardiance 10 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Diyabet (Şeker Hastalığı) İlaçları - Kan Şekerini Düşüren İlaçlar - Sodyum Glukoz Taşıyıcı 2 İnhibitörleri (SGLT2) - Empagliflozin

Jardiance 10 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Jardiance kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Jardiance Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Jardiance 10 mg 30 Tablet
2 -Jardiance 25 mg 30 Tablet


İlaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com