Fluarix Tetra Grip Aşısı 0.5 ml

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Aşılar - Virüs (Viral) Aşıları - Grip Aşıları - Grip, Saflaştırılmış Antijen

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Fluarix Tetra Grip Aşısı 0.5 ml
Firma:Glaxo SmithKline İlaç
Etkin Madde:Grip Aşısı
ATC Kodu:J07BB02
Barkod:8699522964413
8699522964383
Fiyatı:543,64 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Fluarix Tetra Grip Aşısı 0.5 ml Endikasyonları

Fluarix Tetra bir grip aşısıdır.

Gribe karşı aşılanma özellikle, solunum sisteminde kronik hastalıkları olanlar, şeker hastaları, kalp hastaları, yaşlılar ve enfeksiyona maruz kalma olasılığı olan bazı hasta grupları için çok önemlidir.

Fluarix Tetra aşısının yapılmasıyla birlikte bağışıklık sistemi hastalığa karşı kendi korumasını oluşturur. Aşı içerisinde bulunan etkin veya yardımcı maddeler gribe neden olmaz.

Gribin kuluçka süresi birkaç gündür. Bu nedenle aşılanmadan hemen önce veya sonra virüs ile temas edildiyse hastalanabilirsiniz.

Soğuk algınlığı ile gribin bazı semptomları / belirtileri benzerdir. Grip aşısı olmak kişiyi soğuk algınlığına karşı korumaz.

Fluarix Tetra Fiyatı

Fluarix Tetra Grip Aşısı 0.5 ml, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 543,64 TL dir.

Fluarix Tetra Grip Aşısı 0.5 ml ilacının Kategorisi

Enfeksiyona Karşı Kullanılan (Antienfektif) İlaçlar - Aşılar - Virüs (Viral) Aşıları - Grip Aşıları - Grip, Saflaştırılmış Antijen

Fluarix Tetra Grip Aşısı 0.5 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Fluarix Tetra kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.