Felden Jel %0.5 50 g

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - Piroksikam

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Felden Jel %0.5 50 g
Firma:Pfizer İlaç
Etkin Madde:Piroksikam
ATC Kodu:M02AA07
Kamu Kodu:A02956
Barkod:8699532340702
Fiyatı:28,15 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Felden Jel %0.5 50 g Endikasyonları

Felden Jel ilacı kas ve eklemlerde görülen ağrının kesilmesi ve şişliğin azaltılması amacıyla kullanılmaktadır. Felden Jel ayrıca incinme, romatizma, burkulma durumlarında ve eklemde görülen hafif dereceli osteoartrit yani kireçlenmede de kullanılmaktadır.

Felden Jel %0.5 50 g Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Felden jel kullanımı ile de ilaç içerisindeki maddelere duyarlı kişilerde bazı yan etkiler görülebilir.

Çok ciddi yan etkileri
Aniden güçlükle ve gürültülü soluma, nefes alma güçlüğü, ateş, göz kapağı, yüz veya dudaklarda şişme, tüm vücudu etkileyen deri döküntüsü veya kaşıntı.

Bu yan etkiler oldukça seyrek görülmekle beraber çok ciddi olup acil tıbbi müdahale almanızı gerektirebilir. Bu durumlar ile karşılaşırsanız doktorunuza bildirmeli veya bir hastanenin acil bölümüne başvurmalısınız.

Diğer yan etkileri
• Jelin uygulandığı bölgede kızarıklık, döküntü veya kaşıntı.
• Güneşe karşı deri hassasiyeti.

Yaygın olmayan yan etkileri
• Akciğerdeki hava yollarında daralma,
• Bulantı,
• Hazımsızlık,
• Nefes darlığı.

Bu yan etkiler Felden Jel'i kullanmayı bıraktıktan sonra kaybolmalıdır. Etkiler devam ederse doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Felden Jel %0.5 50 g Kullanımı

Felden Jel Nasıl Kullanılır?
Felden Jel'i nasıl ve hangi dozda kullanacağınız konusunda doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Jel sadece haricen deri yüzeyine uygulanır. Etkilenen bölgeye 3 cm genişliğinde uygulayınız. Sürdükten sonra deri yüzeyinde kalmayana kadar ovalayınız. Günde 3-4 kez bunu uygulayınız.
• Belirtilerde iyileşme görülmezse doktorunuza danışınız.
• Jel, 4 haftadan uzun süre kullanılmamalıdır.
• Jeli, yaralı, çizik veya enfeksiyon kapmış bölgelere ve göz çevresine, burna, ve üreme organlarına uygulamayınız. Bu bölgeler ile temas olursa su ile yıkayınız.
• Jelin sürüldüğü bölge kumaş veya bandaj ile kapatılmamalıdır.
• İlacınızı kullandıktan sonra kapağını kapatıp ellerinizi durulayınız.

Emizrme döneminde ve hamilelikte kullanımı
Felden Jel'i emziren annelerin ve hamile olan anne adaylarının kullanımı önerilmez. Hamileyseniz veya emziriyorsanız doktorunuzu bilgilendiriniz.

Felden Jel Fiyatı

Felden Jel %0.5 50 g, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 12.06.2022 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 28,15 TL dir. Pfizer İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699532340702 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Felden Jel %0.5 50 g Etkin Maddesi

Piroksikam


Felden Jel ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:
Felden Jel %0.5 50 g () Kimyasal Yapısı (2 D)Felden Jel %0.5 50 g () Kimyasal Yapısı (3 D)

Felden Jel %0.5 50 g ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - Piroksikam

Felden Jel %0.5 50 g Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Felden Jel kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.