Ella 30 mg 1 Tablet (ertesi gün hapı)

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Sistemik Hormonal Gebeliği Önleyici İlaçlar - Acil Kontraseptif İlaçlar - Ulipristal

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Ella 30 mg 1 Tablet (ertesi gün hapı)
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Ulipristal Asetat
ATC Kodu:G03AD02
Barkod:8699514094302
8699514010890
Fiyatı:512,70 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Ella 30 mg 1 Tablet (ertesi gün hapı) Endikasyonları

Ella, halk arasında ertesi gün hapı olarak adlandırılan, beklenmeyen ya da korunma yönteminin başarısız olduğu cinsel ilişki sonrası kullanılan, Ulipristal Asetat içeren acil doğum kontrol hapıdır.

Ella korunmasız olarak yapılan ilişkiden sonra ya da uygulanan korunma yönteminin başarısız olduğu durumlarda 120'inci saate (5'inci güne) kadar kullanılır.

Ella 30 mg'ın ya da benzer ilaçların (ertesi gün hapları) normal bir doğum kontrol yöntemi amacıyla kullanılması uygun değildir.

Ella hapı her durumda etkili olmayabilir. İlişkiden sonraki 5 güne kadar Ella kullanan her 100 kadından 2'si hamile kalabilir.

Ella 30 mg 1 Tablet (ertesi gün hapı) Yan Etkileri

Ella kullanımı ile bazı yan etkiler görülebilir. Ella kullanan 100 kadından 1 ile 10 arası kadında; üst karın ağrısı, karın ağrısı, bulantı, rahatsızlık hissi, bitkinlik, kusma, baş dönmesi, baş ağrısı, alt karında ağrı, kalça bölgelerinde ağrı, meme hassasiyeti, ağrılı adet kanaması, sırt veya kas ağrısı, duygu durumunda ani değişiklik gibi yan etkiler görülmüşür. Diğer olası yan etkiler için ilacın kullanım talimatını okuyunuz.

Ella 30 mg 1 Tablet (ertesi gün hapı) Kullanımı

Ella ertesi gün hapı aç karnına ya da tok karnına kullanılabilir.

Emzirme Döneminde Ella Kullanımı
Ella, anne sütüne geçmektedir. Bu nedenle Ella kullandıktan sonraki 1 hafta boyunca bebeğinizi emzirmemeniz önerilir. Emziren bir anne olarak Ella kullanmanız gerekiyorsa bebek ilaç kullanılmadan önce emzirilmeli ve sonraki bir hafta boyunca emzirilmemelidir. Bu süre boyunca anne sütünün kesilmemesi için sütü pompa yardımıyla almalı ve atmalısınız.

Yaş Grubu
Ella üzerinde yapılan klinik çalışmalara 18 yaşında altında olan sınırlı sayıda kadın katılmıştır. İlaç çocuklarda kullanılmamalıdır. 65 yaş üstü yaşlılara dair özel bir bilgi yoktur.

Ella Fiyatı

Ella 30 mg 1 Tablet (ertesi gün hapı), ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 512,70 TL dir.

Ella 30 mg 1 Tablet (ertesi gün hapı) Etkin Maddesi

Ella ilacının etkin maddesi olan Ulipristal, orjinal ismiyle Ulipristal maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 126784-99-4 olup, molekül ağırlığı 475.61908 g/mol, formülü ise C30H37NO4 dir. Ulipristal maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi X'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Ella ilacının ana etkin maddesi Ulipristal için Kimyasal Yapı Resmi:
Ella 30 mg 1 Tablet (ertesi gün hapı) (Ulipristal) Kimyasal Yapısı (2 D)Ella 30 mg 1 Tablet (ertesi gün hapı) (Ulipristal) Kimyasal Yapısı (3 D)

Ella 30 mg 1 Tablet (ertesi gün hapı) ilacının Kategorisi

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Cinsiyet Hormonları ve Genital Sistem - Sistemik Hormonal Gebeliği Önleyici İlaçlar - Acil Kontraseptif İlaçlar - Ulipristal

Ella 30 mg 1 Tablet (ertesi gün hapı) Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Ella kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.