Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - Etofenamat (topikal)

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül
Firma:Deva İlaç
Etkin Madde:Etofenamat
ATC Kodu:M02AA06
Kamu Kodu:A12537
Barkod:8699525756275
Fiyatı:61,49 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül Endikasyonları

Efamat;
- Dejeneratif eklem hastalığı, eklem kireçlenmesi (osteoartrit),
- Uzun süreli eklem iltihabı (romatoid artrit),
- Ankilozan spondilit (özellikle omurga eklemlerinde birleşme ve hareket kaybı ile görülen romatizmal bir hastalık) tedavilerinde etkilidir.

Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül Fiyatı

Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 14.01.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 61,49 TL dir. Deva İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699525756275 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik/Yirmi Yıllık sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül Etkin Maddesi

Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül ilacının etkin maddesi olan Etofenamat, orjinal ismiyle Etofenamate maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 30544-47-9 olup, molekül ağırlığı 369.33503 g/mol, formülü ise C18H18F3NO4 dir. Etofenamat maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C-D'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ... yoluyla alınır.


Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül ilacının ana etkin maddesi Etofenamat için Kimyasal Yapı Resmi:
Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül (Etofenamat) Kimyasal Yapısı (2 D)Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül (Etofenamat) Kimyasal Yapısı (3 D)

Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül ilacının Kategorisi

Kas İskelet Sistemi - Vücut Yüzeyine Uygulanan Kas-Eklem Ağrısı İlaçları - Eklem ve Kas Ağrıları İçin Topikal İlaçlar - Topikal Nonsteroid Antienflamatuar - Etofenamat (topikal)

Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Efamat 1 gr/2 ml IM Enj. Çözelti İçeren Ampül kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.