Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Anemi (Kansızlık) İlaçları - B12 Vitamini ve Folik Asit İlaçları - B12 Vitamini (Siyanokobalamin) - B12 Vitamini (Siyanokobalamin)

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül
Firma:Deva İlaç
Etkin Madde:B12 Vitamini (Siyanokobalamin)
ATC Kodu:B03BA01
Kamu Kodu:A02455
Barkod:8699525750556
Fiyatı:92,01 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Endikasyonları

Dodex Ampül; B12 vitamini eksikliğinden kaynaklanan hiperkrom makrositer anemi, pernisiyöz anemi, trigeminus nevraljisi, siyatik, akut nevrit ve nevraljilerde kullanılır.

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Yan Etkileri

Tüm ilaçları gibi Dodex'in kullanımı ile de bazı yan etkiler görülebilir.

Çok Ciddi Yan Etkileri:
Baş dönmesi, bayılma hissi, boğaz/gırtlak bölgesinde şişkinlik hissi ya da duyu kaybı, boğulma hissi, burun akıntısı, burun ve gözde kaşıntı, göğüste sıkışma hissi, hapşırma, kalpte çarpıntı, karın ağrısı, bulantı, kusma, nefes darlığı, solunum sıkıntısı, vücutta aşırı sıcaklık veya soğukluk hissi, vücutta kaşıntılı kızarıklık veya kabarıklık.

Bu yan etkiler çok ciddi yan etkilerdir. Bunlardan herhangi birini yaşamanız Dodex'e karşı ciddi alerjiniz olduğunu gösterir. İlaç kullanımınızı durdurarak derhal bir doktora ya da acil servise başvurunuz.


10.000 hastadan 1 ila 10 hastada görülen yan etkileri:
Kıl köklerinde iltihaplanma (Folikülit) oluşumu ya da alevlenmesi, inflamatuvarlı akne (sivilce) oluşması ya da alevlenmesi.

Görülme sıklığı bilinmeyen yan etkileri:
Akciğer ödemi, artrit (eklem yerlerinde iltihaplanma), baş ağrısı, baş dönmesi, bulantı, çevresel kan damarlarında tıkanma (periferik vasküler tromboz), dil iltihabı, duyu azalması, enjeksiyon bölgesinde ağrı, geçici ekzantem (deride döküntü), genel ağrı hissi, hafif geçici ishal, hazımsızlık, kaşıntı, kaygı-endişe hali, koordinasyon bozukluğu, kuvvetsizlik / güçten düşme, kusma, mayalji (kas ağrısı), nefes darlığı, polisitemia vera, sırt ağrısı, sinirlilik hali, uyuşma, vücutta şişme, yürümede bozukluk, kalp yetersizliğine bağlı olarak; solunum yetmezliği, ödem, karaciğerde büyüme ile belirgin hastalık.

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Kullanımı

Dodex'in yiyecek ve içeceklerle etkileşimi yoktur. Dodex'in alkol ile eş zamanlı kullanımı B12 vitamininin emilimini azaltacağı için önerilmemektedir.

Dodex gerekli olmadıkça hamile iken kullanılmamalıdır. Hamile iseniz ya da kullanıma devam ederken hamile kalırsanız hemen doktorunuza ya da eczacınıza başvurmalısınız.

Dodex emizrme dönemindeki annelerin sütüne geçse de bir zararı yoktur. Fakat kullanmadan önce doktor veya eczacınıza başvurmalısınız.

Dodex Fiyatı

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 92,01 TL dir.

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Etkin Maddesi

B12 Vitamini (Siyanokobalamin)

Dodex ilacının ana etkin maddesi için Kimyasal Yapı Resmi:
Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül () Kimyasal Yapısı (2 D)Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül () Kimyasal Yapısı (3 D)

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül ilacının Kategorisi

Kan ve Kan Yapıcı Organlar - Anemi (Kansızlık) İlaçları - B12 Vitamini ve Folik Asit İlaçları - B12 Vitamini (Siyanokobalamin) - B12 Vitamini (Siyanokobalamin)

Dodex 1000 mcg/ml 5 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Dodex kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.