Corelar 10 mg/2 ml 4 Ampül

Kalp Damar Sistemi - Kalp İlaçları - Diğer Kalp İlaçları - Diğer Kalp İlaçları - İbuprofen
İlaç Bilgileri
Firma:Vem İlaç
Etkin Madde:İbuprofen
ATC Kodu:C01EB16
Kamu Kodu:
Barkod:
Menşei:Yerli
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Corelar 10 mg/2 ml 4 Ampül Endikasyonları

Bebekler anne karnındayken kendi akciğerlerini kullanmak zorunda kalmazlar. Doğmamış bebeklerde kalbe yakın duktus arteriozus denilen bir kan damarı bulunmaktadır. Bu damar bebeğin kanının akciğerlere uğramadan, vücudun geri kalanında dolaşmasını sağlar.

Bebek doğduğunda ve kendi akciğerini kullanmaya başladığında duktus arteriozus normal olarak kapanır. Ancak bazı vakalarda kapanmayabilir. Bu tibbi duruma “patent duktus arteriozus” (açık duktus arteriozus) denir. Bu, bebeğinizde kalp rahatsızlıklarına neden
olabilir. Bu hastalık, zamanında doğan bebeklerden daha sık olarak prematüre (erken olan) yenidoğan bebeklerde görülür.

Corelar bebeğinize verildiğinde duktus arteriozus’un kapanmasına yardımcı olur.

Corelar etkin madde olarak ibuprofen içerir. Corelar, duktus arteriozus’un açık kalmasına neden olan vücuttaki doğal kimyasalların (prostaglandinlerin) üretimini önleyerek, duktus arteriozus’un kapanmasını sağlar.

Corelar 10 mg/2 ml 4 Ampül ilacının Kategorisi

Kalp Damar Sistemi - Kalp İlaçları - Diğer Kalp İlaçları - Diğer Kalp İlaçları - İbuprofen

Corelar 10 mg/2 ml 4 Ampül Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Corelar kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Corelar Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Corelar 10 mg/2 ml 4 Ampül


İlaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com