Butamcod Şurup 200 ml

Solunum Sistemi - Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları - Öksürük İlaçları - Diğer Öksürük Kesici İlaçlar - Butamirat Sitrat

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Butamcod Şurup 200 ml
Firma:Koçak Farma İlaç
Etkin Madde:Butamirat Sitrat
ATC Kodu:R05DB13
Kamu Kodu:A13144
Barkod:8699828570288
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Butamcod Şurup 200 ml Endikasyonları

Butamirat Sitrat etken maddeli Butamcod bir öksürük şurbudur. Şurup ilacı; cerrahi girişim ya da bronkoskopi (ağızdan sokulan bir tüp aracılığıyla bronş boşluklarının incelenmesi) öncesi ve sonrasında gelişen öksürük durumlarında ve değişik nedenlerle görülen akut (kısa süre içinde gelişen) öksürük hastalığının tedavisinde kullanılır.

Butamcod Şurup 200 ml Kullanımı

Doz ayarlamasında doktor tarafından önerilen dozlara uymalısınız. Butamcod genel olarak 3 yaşından büyük çocuklarda günde 3 kez 1 ölçek, 6 yaşından büyük çocuklarda günde 3 kez 2 ölçek, 12 yaşından büyük çocuklarda günde 3 kez 3 ölçek ve yetişkinlerde günde 4 kez 3 ölçek kullanılabilir. Her bir ölçek 5 mililitre (ml) ye karşılık gelmektedir. Şurup'un yaşlı hastalarda kullanımı, güvenli ve etkin olup olmadığı incelenmediğinden kullanılmamalıdır. Ayrıca böbrek ya da karaciğer yetmezliği olan hastalar içinde güvenliği ve etkinliği bilinmemektedir. İlacın etkisinin çok kuvvetli veya çok zayıf olduğu yönünde düşünceniz varsa, durumu eczacınız ya da doktorunuz ile konuşunuz.

Butamcod Şurup 200 ml Etkin Maddesi

Butamcod Şurup 200 ml ilacının etkin maddesi olan Butamirat Sitrat, orjinal ismiyle Brospamin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 18109-80-3 olup, molekül ağırlığı 307.42776 g/mol, formülü ise C18H29NO3 dir. Butamirat Sitrat maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.


Butamcod Şurup 200 ml ilacının ana etkin maddesi Butamirat Sitrat için Kimyasal Yapı Resmi:
Butamcod Şurup 200 ml (Butamirat Sitrat) Kimyasal Yapısı (2 D)Butamcod Şurup 200 ml (Butamirat Sitrat) Kimyasal Yapısı (3 D)

Butamcod Şurup 200 ml ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları - Öksürük İlaçları - Diğer Öksürük Kesici İlaçlar - Butamirat Sitrat

Butamcod Şurup 200 ml Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Butamcod Şurup 200 ml kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.