Bilaxten 20 mg 20 Tablet

Solunum Sistemi - Sistemik Antihistaminikler - Sistemik Antihistaminik İlaçlar - Diğer Sistemik Antihistaminikler - Bilastin
İlaç Bilgileri
Firma:Ufsa İlaç
Etkin Madde:Bilastin
ATC Kodu:R06AX29
Kamu Kodu:Geri Ödemesi Yok
Barkod:8699832010046
Menşei:Yerli
Fiyatı:12.74 TL (Karşılaştır)
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Bilaxten 20 mg 20 Tablet Endikasyonları

Bilaxten 20 mg içerisinde bilastin etkin maddesi bulunur. Bilaxten; Hapşırma, kaşıntı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı, gözlerde kızarma ve sulanma gibi belirtileri olan saman nezlesi ile alerik rinitin diğer formlarının tedavisi için kullanılır. Bilaxten 20 mg ayrıca kurdeşen veya ürtiker gibi kaşıntılı deri döküntülerinin tedavisi için de kullanılır.

Bilaxten 20 mg 20 Tablet Kullanımı

İlacı kullanmadan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışınız.

Hamilelik Döneminde Kullanımı

Bilaxten'in hamile kadınlarda kullanımıyla ilgili klinik veri bulunmamaktadır veya sınırlı miktarda klinik veri bulunmaktadır.
Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza ya da eczacınıza danışınız.

Emzirme
Bilastinin insanlarda anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir.

Bilaxten Fiyatı

Bilaxten 20 mg 20 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 22.03.2019 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 12.74 TL dir. Ufsa İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699832010046 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

Bilaxten 20 mg 20 Tablet Etkin Maddesi

Bilaxten 20 mg 20 Tablet ilacının etkin maddesi olan Bilastin, orjinal ismiyle Bilastine maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 202189-78-4 olup, molekül ağırlığı 463.61168 g/mol, formülü ise C28H37N3O3 dir. Bilastin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi ?'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.

Bilaxten ilacının ana etkin maddesi Bilastin için Kimyasal Yapı Resmi:
Bilaxten 20 mg 20 Tablet (Bilastin) Kimyasal Yapısı (2 D) Bilaxten 20 mg 20 Tablet (Bilastin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Bilaxten 20 mg 20 Tablet ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Sistemik Antihistaminikler - Sistemik Antihistaminik İlaçlar - Diğer Sistemik Antihistaminikler - Bilastin

Bilaxten 20 mg 20 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Bilaxten kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Bilaxten Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Alerex 20 mg 20 Tablet
2 -Bilaxten 20 mg 20 Tablet


İlaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com