Bekunis 30 Draje

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Kabızlık İlaçları - Kabızlık Tedavisi İçin İlaçlar - Kontakt Laksatifler - Kontakt Laksatif Kombinasyonları
İlaç Bilgileri
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Bisakodil ve Sennosid B
ATC Kodu:A06AB20
Kamu Kodu:A01197
Barkod:8699704124208
Menşei:İthal
Fiyatı:4.5 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

Bekunis 30 Draje Endikasyonları

Bekunis 30 Draje konstipasyonun yani kabızlığın kısa süreli tedavisinde endikedir.

Bekunis 30 Draje Yan Etkileri

Diğer ilaçlar gibi Bekunis kullanımı ile de bazı yan etkiler görülebilir.

El, ayak, bilek, yüz veya dudakların şişmesi, özellikle ağız veya boğazın nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi ve deri döküntüsü aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Oldukça seyrek görülen bu çok ciddi yan etkilerden biri ile karşılaşırsanız acilen bir sağlık kuruluşuna başvurunuz. Bu durumlarda acil tıbbi müdahaleye gerek olabilir.

Baş dönmesi, tansiyon düşmesi, barsaklarda gaz şikayeti seyrek görülen,
Karın ağrısı, ishal ve idrar renginin koyulaşması veya kızarması çok seyrek görülen yan etkileridir.

Bu yan etkiler veya burada belirtilmeyen yan etkiler konusunda doktorunuzu bilgilendiriniz.

Bekunis 30 Draje Kullanımı

Doktorunuz tarafından baska şekilde önerilmediği takdirde; yetişkinlerde, yatmadan önce su ile 1 draje alınmalıdır. Bekunis 1 haftadan uzun süreyle devamlı kullanılmamalıdır.

Hamilelikte Kullanımı
Bekunis'in hamilelik döneminde kullanımı önerilmemektedir. Diyet veya başka tedbirlere rağmen kabızlığınız düzelmiyorsa, sadece hamilelik döneminin ilk 3 ayında kullanılabilir. Eğer hamile iseniz Bekunis'i kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bekunis Fiyatı

Bekunis 30 Draje, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 4.5 TL dir. Abdi İbrahim İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699704124208 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Jenerik ilaç sınıfındadır.

Bekunis 30 Draje ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Kabızlık İlaçları - Kabızlık Tedavisi İçin İlaçlar - Kontakt Laksatifler - Kontakt Laksatif Kombinasyonları

Bekunis 30 Draje Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Bekunis kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

Tüm Formlardaki Bekunis Eşdeğerleri (Muadilleri)

Sıraİlaç Adı
1 -Bekunis 30 Draje
Bekunis
Bekunis
© Abdi İbrahim İlaç


İlaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com