Bekunis 30 Draje

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Kabızlık İlaçları - Kabızlık Tedavisi İçin İlaçlar - Kontakt Laksatifler - Kontakt Laksatif Kombinasyonları

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Bekunis 30 Draje
Firma:Abdi İbrahim İlaç
Etkin Madde:Bisakodil ve Sennosid B
ATC Kodu:A06AB20
Kamu Kodu:A01197
Barkod:8699514120117
8699704124208
Fiyatı:92,01 TL
Reçete Tipi:Beyaz Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Bekunis 30 Draje Endikasyonları

Bekunis 30 Draje konstipasyonun yani kabızlığın kısa süreli tedavisinde endikedir.

Bekunis 30 Draje Yan Etkileri

Diğer ilaçlar gibi Bekunis kullanımı ile de bazı yan etkiler görülebilir.

El, ayak, bilek, yüz veya dudakların şişmesi, özellikle ağız veya boğazın nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi ve deri döküntüsü aşırı duyarlılık reaksiyonlarıdır. Oldukça seyrek görülen bu çok ciddi yan etkilerden biri ile karşılaşırsanız acilen bir sağlık kuruluşuna başvurunuz. Bu durumlarda acil tıbbi müdahaleye gerek olabilir.

Baş dönmesi, tansiyon düşmesi, barsaklarda gaz şikayeti seyrek görülen,
Karın ağrısı, ishal ve idrar renginin koyulaşması veya kızarması çok seyrek görülen yan etkileridir.

Bu yan etkiler veya burada belirtilmeyen yan etkiler konusunda doktorunuzu bilgilendiriniz.

Bekunis 30 Draje Kullanımı

Doktorunuz tarafından baska şekilde önerilmediği takdirde; yetişkinlerde, yatmadan önce su ile 1 draje alınmalıdır. Bekunis 1 haftadan uzun süreyle devamlı kullanılmamalıdır.

Hamilelikte Kullanımı
Bekunis'in hamilelik döneminde kullanımı önerilmemektedir. Diyet veya başka tedbirlere rağmen kabızlığınız düzelmiyorsa, sadece hamilelik döneminin ilk 3 ayında kullanılabilir. Eğer hamile iseniz Bekunis'i kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Bekunis Fiyatı

Bekunis 30 Draje, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı TİTCK tarafından 09.06.2024 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satış fiyatı 92,01 TL dir.

Bekunis 30 Draje ilacının Kategorisi

Sindirim Sistemi ve Metabolizma - Kabızlık İlaçları - Kabızlık Tedavisi İçin İlaçlar - Kontakt Laksatifler - Kontakt Laksatif Kombinasyonları

Bekunis 30 Draje Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Bekunis kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.