TheraFlu Forte 20 Tablet

Solunum Sistemi - Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları - Diğer Soğuk Algınlığı Kombinasyonları
İlaç Bilgileri
Firma:Novartis İlaç
Etkin Madde:Parasetamol, Klorfeniramin Maleat ve Fenilefrin HCL
ATC Kodu:R05X
Kamu Kodu:A07862
Barkod:8699504090208
Menşei:Yerli
Fiyatı:4.69 TL
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Aktif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

TheraFlu Forte 20 Tablet Endikasyonları

Theraflu Forte; gribal enfeksiyonlara ve soğuk algınlığıyla ortaya çıkan ateş, üşüme, vücut ağrıları, baş ağrısı, burun tıkanıklığı, hapşırma ve burun akıntısı gibi semptomların azaltılması amacıyla kullanılır.

TheraFlu Forte 20 Tablet Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi Theraflu Forte'un da bazı yan etkileri vardır.

Theraflu Forte'un Çok Ciddi Yan Etkileri:

a) Ciltte kızarıklık,
b) Kaşıntı gibi alerjik cilt reaksiyonlar

Bu yan etkiler oldukça seyrek görülür. Bu yan etkiler ile karşılaşırsanız en yakın hastanenin acil bölümüne gidiniz.


Theraflu Forte'un Ciddi Yan Etkileri:

a) Ağrılı idrar boşaltımı ya da idrar yapmada zorlanma
b) Trombosit ve lökosit gibi kan bileşenlerinizin değerlerinde oluşacak değişiklikler
c) Göz tansiyonuna bağlı olarak midriyazis gibi görme bozukluğu ya da bulanık görme
d) Özellikle tansiyon hastası iseniz tansiyonunuzun yükselmesi
e) Kalp atışlarınızda hızlanma veya düzensizlik

Bu yan etkiler çok seyrek görülür. Bu yan etkiler ile karşılaşırsanız hemen doktorunuzu bildiriniz veya en yakın hastanenin acil bölümüne gidiniz.

Theraflu Forte'un Hafif Yan Etkileri:

a) Yorgunluk
b) Uyuşukluk
c) Uykusuzluk
d) Asabiyet
e) Baş ağrısı ve/veya baş dönmesi
f) Mide-bağırsak rahatsızlıkları (kabızlık, ishal, bulantı, kusma vb.)
g) Ağız ve boğaz kuruluğu

Bu yan etkiler ile karşılaşırsanız doktorunuzu bilgilendiriniz.


Yukarıda bahsedilen yan etkiler dışında bir yan etkiye maruz kaldığınızı düşünüyorsanız doktorunuzu ya da eczacınızı bilgilendiriniz.

TheraFlu Forte 20 Tablet Kullanımı

Tüm ilaçlar gibi Theraflu Forte'u da doktorunuzu önerdiği dozlarda kullanınız.
Theraflu Forte doktorunuz tarafından başka miktarda tavsiye edilmedi ise;
12 yaşın üzerindeki hastalarda 6 saatte 1 tablet olarak kullanılabilir. Doktorunuzun gerekli gördüğü hallerde 4 saatte 1 tablet Theraflu Forte kullanabilirsiniz.

Theraflu Forte 1 günde 6 tabletten ve 5 günden uzun süreli kullanılmamalıdır.

Theraflu aç ya da tok karnına kullanılabilir. İlacı bir bardak su ile alınız.

Theraflu 12 yaşın altındaki hastalarda kullanılmamalıdır.

Theraflu Forte'u bir doz almayı unuttuğunuz takdirde hatırladığınız an bu dozu alınız ve gerekli ise 6 saat sonra doz alımına devam ediniz. Doz kullanım sayısı doktorunuzun tavsiyesi doğrultusunda olmalı ve almayı unuttuğunuz doz sayısını dengelemek için çift doz almamalısınız.

Hamilelikte Kullanımı: Hamile bayanlar Theraflu kullanmadan önce doktoruna danışmalıdır. Theraflu kullanımına başladıktan sonra hamile kalmanız durumunda hemen doktorunza veya eczacınıza danışınız.

Emzirme Döneminde Kullanımı: Laktasyon dönemindeki emziren anneler Theraflu kullanmadan önce doktora danışmalıdır.

Böbrek veya Karaciğer Yetmezliği Olanlar: Bu hastalar ilacı kullanırken dikkatli olmalıdır. Şiddetli böbrek ya da karaciğer yetmezliği bulunan kişiler TheraFlu'yu kullanmamalıdır.

TheraFlu Forte Fiyatı

TheraFlu Forte 20 Tablet, ilaç fiyatı: Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'na bağlı İEGM (TİTCK) tarafından 4 Mart 2016 tarihi itibariyle açıklanan KDV dahil satışfiyatı 4.69 TL dir. Novartis İlaç firması tarafından satışa sunulan 8699504090208 barkod numaralı bu ilaç Orijinal/Jenerik sınıflandırmasında Orijinal ilaç sınıfındadır.

TheraFlu Forte 20 Tablet ilacının Kategorisi

Solunum Sistemi - Soğuk Algınlığı ve Öksürük İlaçları - Diğer Soğuk Algınlığı Kombinasyonları

TheraFlu Forte 20 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada TheraFlu Forte kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.

ATC Kodu Benzer Olan TheraFlu Forte Benzeri İlaçlar

Sıraİlaç Adı
1 -A-Ferin (Aferin) Sinüs 20 Tablet
2 -A-Ferin 300 mg 30 Kapsül
3 -A-Ferin Forte 650 mg 30 Tablet
4 -A-Ferin Hot 10 Poşet
5 -A-Ferin Plus Pediatrik Şurup 100 ml
6 -A-Ferin Şurup 100 ml
7 -Actidem Öksürük Şurubu 150 ml
8 -Antibeksin Şurup 100 ml
9 -Apireks Cold 200 mg/30 mg 24 Tablet
10 -Artu Şurup 100 ml
11 -Aspirin Complex 500/30 mg 10 Saşe
12 -Aspirin Complex 500/30 mg 20 Saşe
13 -Benical Cold 20 Tablet
14 -Benil Şurup 125 ml
15 -Bronkoflu Şurup 150 ml
16 -Buğuseptil Solüsyon 48 ml
17 -Cetaflu Forte 20 Tablet
18 -Coldaway Cold & FLU 24 Tablet
19 -Coldaway Cold & FLU 30 Tablet
20 -Coldeks 20 Kapsül
21 -Coldfen 24 Likid Kapsül
22 -Coldfen Şurup 100 ml
23 -Daymol 200/500 mg 30 Efervesan Tablet
24 -Defeks Şurup 100 ml
25 -Dolven Cold & Flu 30 Tablet
26 -Droflu Cold Plus Şurup 100 ml
27 -Fenidin Şurup 125 ml
28 -Forza 30 Tablet
29 -Gayaben Şurup 150 ml
30 -Gerakon 325 mg 20 Tablet
31 -Geralgine Plus 20 Tablet
32 -Geralgine-Hot 12 Poşet
33 -Geralgine-K 20 Tablet
34 -Gribex Hot Pediatrik Toz 12 Poşet
35 -Gribex Hot Pediatrik Toz 24 Poşet
36 -Gribex Hot Pediatrik Toz 6 Poşet
37 -Gribex Hot Toz 12 Poşet
38 -Gribex Hot Toz 24 Poşet
39 -Gribex Hot Toz 6 Poşet
40 -Gribex Hot-D Toz 12 Poşet
41 -Gribex Hot-D Toz 24 Poşet
42 -Gribex Hot-D Toz 6 Poşet
43 -Gribo Cold 30 Tablet
44 -Gripamol 30 Tablet
45 -Gripin Hot 6 Poşet
46 -Gripin Hot D 12 Poşet
47 -Gripin Hot Pediatrik 12 Poşet
48 -Griport 20 Tablet
49 -Gudef Şurup 100 ml
50 -Historan Şurup 125 ml
51 -Hydryllin Şurup 100 ml
52 -İburamin Cold 24 Kapsül
53 -İburamin Cold 24 Tablet
54 -İburamin Cold Şurup 100 ml
55 -İburamin Zero Şurup 100 ml
56 -Katarin 250 mg 30 Kapsül
57 -Katarin Fort 20 Tablet
58 -Katarin Pediatrik Şurup 100 ml
59 -Kongest 30 Tablet
60 -Kongest Forte 30 Tablet
61 -Kongest Şurup 100 ml
62 -Medicold Şurup 100 ml
63 -Metorfan 20 Draje
64 -Neo Jucodine Şurup 150 ml
65 -Neofedrin Şurup 100 ml
66 -Oledro 30 Tablet
67 -Oledro Hot 500 mg 6 Poşet
68 -Oledro Hot Efervesan 500 mg 12 Poşet
69 -Parakodin 20 Tablet
70 -Parol Cold 325 mg 20 Kapsül
71 -Parol Hot 12 Poşet Granül
72 -Parol Hot Pediatrik 12 Poşet Granül
73 -Peditus Şurup 100 cc
74 -Pedrin Şurup 100 ml
75 -Pereks Öksürük Şurubu 150 ml
76 -Pirosal 20 Tablet
77 -Tamol Cold 20 Tablet
78 -Temsaljin 500 mg 20 Tablet
79 -Tylol Cold Şurup 100 ml
80 -Tylol Hot 24 Poşet Granül
81 -Tylol Hot 500 mg 12 Poşet
82 -Tylol Hot 6 Poşet Granül
83 -Tylol Hot D 12 Poşet Granül
84 -Tylol Hot D 24 Poşet Granül
85 -Tylol Hot D 6 Poşet Granül
86 -Tylol Hot Pediatrik 12 Poşet Granül
87 -Tylol Hot Pediatrik 24 Poşet Granül
88 -Tylol Hot Pediatrik 6 Poşet Granül
TheraFlu Forte
TheraFlu Forte
© Novartis İlaç


İlaç Rehberi | İlaç TR | İlaç Listesi | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim | -- enerji

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - İlaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilacı doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com