Tocas PR 0.4 mg 30 Tablet

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Ürolojik İlaçlar - İyi Huylu Prostat Büyümesi İlaçları - Alfa Adrenoreseptör Antagonistleri - Tamsulosin

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Tocas PR 0.4 mg 30 Tablet
Firma:Boehringer Ingelheim İlaç
Etkin Madde:Tamsulosin HCL
ATC Kodu:G04CA02
Kamu Kodu:
Barkod:8699693030023
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:Pasif
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Tocas PR 0.4 mg 30 Tablet Endikasyonları

Tocas; erkeklerde prostat bezinin büyümesi sonucu ortaya çıkan aşağı idrar yollarına ait şikayetlerin tedavisinde etkilidir. Prostat bezinin iyi huylu büyümesi (benign prostat hiperplazisi), aşağı idrar yolunu sıkıştırarak, idrar yapma zorluğu (idrar akış kuvvetinin azalması), kesik kesik idrar yapma, idrarın damla damla gelmesi, gerek gece gerekse gündüzleri sık idrara çıkma ve idrar sıkışması gibi şikayetlere yol açar. Tocas bu belirtilerin rahatlamasını sağlar.

Tocas PR 0.4 mg 30 Tablet Etkin Maddesi

Tocas PR ilacının etkin maddesi olan Tamsulosin, orjinal ismiyle Tamsulosin maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 106133-20-4 olup, molekül ağırlığı 408.51172 g/mol, formülü ise C20H28N2O5S dir. Tamsulosin maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi B'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.


Tocas PR ilacının ana etkin maddesi Tamsulosin için Kimyasal Yapı Resmi:
Tocas PR 0.4 mg 30 Tablet (Tamsulosin) Kimyasal Yapısı (2 D)Tocas PR 0.4 mg 30 Tablet (Tamsulosin) Kimyasal Yapısı (3 D)

Tocas PR 0.4 mg 30 Tablet ilacının Kategorisi

Ürogenital Sistem ve Cinsiyet Hormonları - Ürolojik İlaçlar - İyi Huylu Prostat Büyümesi İlaçları - Alfa Adrenoreseptör Antagonistleri - Tamsulosin

Tocas PR 0.4 mg 30 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Tocas PR kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.