Sevpram

Sinir Sistemi - Psikoanaleptikler - Antidepresanlar - Seçici Serotonin Gerialım İnhibitörleri - Essitalopram
İlaç Bilgileri
Firma:Helba İlaç
Etken Madde:Essitalopram
ATC Kodu:N06AB10
Çeşit Sayısı:7
Barkod:8680008090...
Menşei:Yerli
Fiyatı:6.41 - 29.49 TL
Reçete Tipi:

Sevpram Endikasyonları

Sevpram ilacı Essitalopram etken maddesine sahiptir. Sevpram anksiyete bozuklukları olan sosyal ve yaygın anksiyete bozukluğunda, Obsesif Kompulsif Bozuklukta, agorafobili ya da agorafobisiz panik bozukluklarında, depresyon (majör depresif durum) kullanılır.

Tüm ilaçlar ve tüm Essitalopram etken maddesine sahip ilaçlar gibi Sevpram'ı da mutlaka dokturunuzun onayı ile kullanınız.

Sevpram Etkin Maddesi

Sevpram ilacının etkin maddesi olan Essitalopram, orjinal ismiyle Escitalopram maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 128196-01-0 olup, molekül ağırlığı 324.391943 g/mol, formülü ise C20H21FN2O dir. Essitalopram maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçar ağız yoluyla alınır.

Sevpram ilacının ana etkin maddesi Essitalopram için Kimyasal Yapı Resmi:
Sevpram (Essitalopram) Kimyasal Yapısı (2 D) Sevpram (Essitalopram) Kimyasal Yapısı (3 D)

Sevpram ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoanaleptikler - Antidepresanlar - Seçici Serotonin Gerialım İnhibitörleri - Essitalopram

Sevpram Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Sevpram kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.İlaç Listesi | sporzip | ICD 10 | A to Z | Hakkımızda | İletişim

Aradığınız ilaç bilgileri ilactr.com da - ilaç TR'de hiçbir ilacın satışı yapılmaz! Türkiye'de ilaç satışı eczaneler ve bazı hastaneler tarafından yapılabilir. Hiçbir ilaç doktor veya eczacıya danışmadan kullanmayınız. İlaç TR'den edinilen bilgiler doktor veya eczacıya danışma yerine geçmez, doğacak sorunlardan sitemiz sorumlu tutulamaz. İlaç TR ilaç rehberi, T.C. Sağlık Bakanlığı'nın "Akılcı İlaç" kampanyasını desteklemektedir. - Copyright © 2015 ilacTR.com