Sevpram 10 mg 14 Tablet

Sinir Sistemi - Psikoanaleptikler - Antidepresanlar - Seçici Serotonin Gerialım İnhibitörleri - Essitalopram

İlaç Bilgileri
İlaç Adı:Sevpram 10 mg 14 Tablet
Firma:Helba İlaç
Etkin Madde:Essitalopram
ATC Kodu:N06AB10
Barkod:8680008090238
Fiyatı:
Reçete Tipi:Normal Reçete
e-Reçete:
Temin:İlacınızı sadece eczaneden alınız!

İlaç Sınıflandırması

Sevpram 10 mg 14 Tablet Endikasyonları

Sevpram ilacı Essitalopram etken maddesine sahiptir. Sevpram anksiyete bozuklukları olan sosyal ve yaygın anksiyete bozukluğunda, Obsesif Kompulsif Bozuklukta, agorafobili ya da agorafobisiz panik bozukluklarında, depresyon (majör depresif durum) kullanılır.

Tüm ilaçlar ve tüm Essitalopram etken maddesine sahip ilaçlar gibi Sevpram'ı da mutlaka dokturunuzun onayı ile kullanınız.

Sevpram 10 mg 14 Tablet Etkin Maddesi

Sevpram ilacının etkin maddesi olan Essitalopram, orjinal ismiyle Escitalopram maddesinin Milli Tıp Kütüphanesi kayıt numarası (CAS No) 128196-01-0 olup, molekül ağırlığı 324.391943 g/mol, formülü ise C20H21FN2O dir. Essitalopram maddesinin hamilelik / gebelik kategorisi C'dir, bu etkin madde bulunan ilaçlar ağız yoluyla alınır.

Sevpram ilacının ana etkin maddesi Essitalopram için Kimyasal Yapı Resmi:
Sevpram 10 mg 14 Tablet (Essitalopram) Kimyasal Yapısı (2 D)Sevpram 10 mg 14 Tablet (Essitalopram) Kimyasal Yapısı (3 D)

Sevpram 10 mg 14 Tablet ilacının Kategorisi

Sinir Sistemi - Psikoanaleptikler - Antidepresanlar - Seçici Serotonin Gerialım İnhibitörleri - Essitalopram

Sevpram 10 mg 14 Tablet Uyarılar

ilaç tr uyarısı: Hiçbir ilacı doktorunuza ya da eczacınıza danışmadan kullanmayınız. Unutmayınız ki, internet sitelerinde ilaçlar hakkında verilen bilgiler, bir uzmanın sizi muayene ederek vereceği reçetenin yerini tutmaz. Bu sayfada Sevpram kullananlar veya diğer kişiler ilaç hakkında yorum yapamaz.